NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 31.III. 2024r.

kwi 1, 2024

1) Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy z ogromnym sercem i poświęceniem swojej pracy i służby pomogli nam przeżyć pięknie Liturgię Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

Wdzięczni jesteśmy wszystkim za indywidualne adoracje i modlitwy w tych dniach Triduum Paschalnego. Bóg zapłać naszym kapłanom, ministrantom, służbie ołtarza, chórowi i scholii, Różom Żywego Różańca, Apostolatowi Maryjnemu, Kręgowi Biblijnemu, Rycerzom Kolumba, naszym pracownikom,  „Ludziom  Kościoła” zawsze gotowym do pomocy. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy pracowali, troszczyli się i złożyli ofiary pieniężne na dekoracje i kwiaty, na upiększenie kościoła. Wszystkim życzliwe „Bóg zapłać”!

2) Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się modlili za studentów i pracowników KUL i innych katolickich uczelni. Ofiara na tacę, jest przeznaczona na pomoc w utrzymani katolickich uczelni.

3) W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Do modlitwy intencji kapłanów i powołanych do służby Bożej na  Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy w szczególności Grono Przyjaciół Seminarium i wspólnoty Margaretek.

W piątek, pierwszy miesiąca, spowiedź od 17.00, następnie Msza święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 17.00.

4) W piątek, w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5) Najbliższa, już II Niedziela Wielkanocna, która przypada w dzień  07. kwietnia, jest określana jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Od Wielkiego Piątku przygotowujemy się do Święta Bożego Miłosierdzia, codziennie w specjalnej Nowennie, w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy dalej do wspólnej modlitwy!

6) Niedziela Miłosierdzia Bożego, to także Święto Patronalne Caritas. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek naszą Caritas Diecezjalną, która prowadzi hospicja dla chorych, domy opieki dla starszych, schroniska dla bezdomnych, świetlice dla dzieci i wiele różnych dzieł na rzecz ubogich. Bóg zapłać darczyńcom!

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ,  ALLELUJA, ZMARTWYCHWSTAŁ PRAWDZIWIE, ALLELUJA! 

Kochani, niech Zmartwychwstały Pan, wlewa w nasze serca wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy mogli świętować cud Wielkiej Nocy pewni tego, że On zwyciężył zło, także to, w które uwikłany jest współczesny świat. Niech doświadczenie Paschalnego Misterium uzdalnia nas do tego, byśmy mocno trzymali się Chrystusa, który niesie zbawienie i jednocześnie byli świadkami Jego miłosiernej Miłości. Błogosławionych Świąt!

Wszystkim parafianom i naszym gościom składamy serdeczne wielkanocne życzenia i pamiętamy we wdzięcznej modlitwie!