PROGRAM Triduum Paschalnego i dni Wielkanocy w parafii p.w. Chrystusa Króla w Kielcach

mar 30, 2021

Także w Hiszpanii wirusowe statystyki wystrzeliły w górę tuż przed Wielkim Tygodniem

W Wieki Czwartek rano w Katedrze , ks. Biskup z małą reprezentacją kapłanów, o godz. 9. 00, w czasie Mszy Krzyżma, poświeci oleje.                                                      

 W naszej parafii, odprawimy o godz. 18. 00., Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej, dziękując za dar Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Prosimy wtedy o szczególną modlitwę za kapłanów pochodzących z naszej parafii, tych którzy tu pracowali i za nas posługujących w rodzinie parafialnej.

W Wielki Piątek zapraszamy do rozważania Drogi Krzyżowej. O godz. 11.00 prosimy szczególnie dzieci i młodzież. Razem odprawimy Drogę Krzyżową na zewnątrz kościoła, przy stacjach od strony południowej. Godzina 15.00., to Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy na śpiewaną Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa dla dorosłych i następnie liturgia Męki Pańskiej. Bezpośrednio po zakończeniu Liturgii rozpoczniemy adorację przy Grobie Pana Jezusa i zaśpiewamy 3. części Gorzkich Żali. (adoracja indywidualna, w kościele, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, będzie do godz. 22.00.). (Pamiętajmy także, że w Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

W Wielką Sobotę tradycyjnie przychodzimy do kościoła z koszyczkami na poświęcenie pokarmów. Mimo trudnej sytuacji pandemii, pragniemy podtrzymać ten zwyczaj. Zapraszamy na liturgię poświecenia pokarmów, tym razem tylko na zewnątrz, wokół kościoła, co pół godziny, rozpoczynając o godz. 9.00 rano, do godz. 13.00. Dodatkowo, księża poświęcą pokarmy o godz. 10.00., przy krzyżu na Pakoszu i o godz. 11.00., na ul. Kwarcianej, przy nowych blokach,  wzdłuż chodnika do ul. Ks. Ściegiennego.

W Wielką Sobotę o 20.00. wieczorem będziemy sprawowali najważniejszą liturgię w roku, liturgię Wigilii Paschalnej wraz ze skromną ale radosną procesją paschalną wokół kościoła. Po Liturgii Wigilii Paschalnej nie będzie już adoracji przy Grobie Pana Jezusa.

W Niedzielę Wielkanocną, zapraszamy na msze święte w porządku niedzielnym, o godz. 8.00;( nie ma Rezurekcji o godz. 6.00)., potem o 10.00; o 11.30 z procesją wielkanocną wokół kościoła i wieczorem msza św. o godz. 18.00).

W Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy świętych jak w każda niedzielę