ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI, 1.01.2023r.

gru 31, 2022

1) Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana Tajemnic Różańca;

2) W najbliższy piątek, 6. stycznia, będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną także tradycyjnie  Uroczystością Trzech Króli.

Na wszystkich mszach Świętych, według porządku świątecznego, poświęcimy kredę i kadzidło. Po Mszach Świętych będzie można otrzymać poświęconą kredę do oznaczenia drzwi naszych domów literami: +C+M+B 2023r. (Christus mansionem benedicat). Ofiarą, złożoną z tej okazji wesprzemy działalność naszej dziecięcej Grupy Misyjnej i parafialnej scholii. Także ofiara zbierana w uroczystość Trzech Króli będzie przeznaczona na potrzeby i rozwój Misyjnego dzieła Diecezji Kieleckiej.

         Piątek w uroczystość Trzech Króli jest też pierwszym w miesiącu, dlatego wyjątkowo, z racji tego święta, zapraszamy na godz. 16.30., na śpiewaną Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia Sercu Jezusowemu. Będzie też możliwość spowiedzi dla tych, którzy będą potrzebowali skorzystania z Sakramentu Pojednania. Ci, którzy są w stanie łaski uświęcającej, niech przyjmą tylko Komunię Świętą i ofiarują ją ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy świętej o godz. 8.00., wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą kapłańską dopiero w lutym 2023 roku, po zakończeniu kolędy.

2) 8. stycznia w niedzielę uroczystości Chrztu Pańskiego, na Mszy świętej o godz. 11.30., dzieci klas III SP, które przygotowują się do I. Komunii świętej, odnowią przyrzeczenia Chrztu świętego.

W niedzielę 8. Stycznia odbędzie się w naszej parafii tradycyjny dzień seminaryjny.

 3) Po rozeznaniu sytuacji, na prośbę wielu parafian, postanowiliśmy w zgodzie ze wskazaniami naszych przełożonych, powrócić w tym roku do tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w Waszych domach i rodzinach.

Program kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

02. I. – poniedziałek – ul. Osobna, Marmurowa, Granitowa, Al. Legionów;

03. I. – wtorek – ul. Szwoleżerów; (2 księży)+ nowe domki

04. I. –środa –ul. Kwarciana(domki) i bloki:  11A; 11B i 11C

05. I. – czwartek – ul. Batorego

*06. I. – piątek – Trzech Króli – nie ma kolędy

07.I. – sobota – (od godz. 10.00)ul. Ks. Kordeckiego

*08.I. – Niedziela – (od godz. 16.00) –  ul. Kwarciana bl. 7 i bl. 9;

Wizytę kolędową rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, dlatego nie ma mszy świętych wieczornych, o godz. 17.00 i godz. 18.00., w dni powszednie. Przez cały miesiąc styczeń 2023 r., msze święte są o godz. 8.00 rano, a w soboty także o godz. 17.00 i 18.00., po powrocie z kolędy.

Kancelaria parafialna jest czynna w styczniu 2023r., w poniedziałek, środę i piątek, tylko w godzinach rannych od 8.30 do 9.30 oraz w soboty od 17.30 do 18.30.

Wydrukowany program całej kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest również na stronie internetowej parafii.

Przepraszamy także, że na wydrukowanych kartkach z planem Kolędy zagubiły się nam rodziny z ul. Husarskiej i Mahometańskiej. Podajemy do wiadomości, że ich kolęda byłaby od godz. 16.00., w niedzielę 29. stycznia dla ul. Husarskiej i we wtorek 31. stycznia dla ul. Mahometańskiej.

W domu prosimy o przygotowanie na stoliku krzyżyka lub pasyjki, wody święconej i zapalonych świec. Pamiętajmy również poprosić księdza o poświęcenie nowego domu czy mieszkania. Dzieci szkolne i młodzież niech przygotuje zeszyty do nauki religii, kandydaci do Bierzmowania swoje indeksy.

Prosimy też o poinformowanie kapłana o wszelkich zmianach personalnych w rodzinie, aby tzw. ewidencja parafialna była aktualna. Powinny w niej być osoby, które aktualnie zamieszkują pod danym adresem, a nie osoby, tylko zameldowane. Samo zameldowanie w Wydziale  Meldunkowym Urzędu Miasta nie oddaje stanu personalnego parafii i faktycznych związków z parafią.                                            

                                                                  SZCZĘŚĆ BOŻE!

Dnia 31 grudnia 2022 r. o godz. 9.34, przeżywszy 95 lat zmarł papież senior Benedykt XVI

Był 265 następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 r. do 28 lutego 2013 r. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka
odbędą się na Placu Świętego Piotra w czwartek, 5 stycznia 2023 r. o godz. 9.30.

Wszechmogący i wierny Boże, Ty sprawiedliwie nagradzasz robotników Twojej winnicy, † Ty ustanowiłeś następcą świętego Piotra i pasterzem całego Kościoła Twojego sługę, naszego papieża emeryta Benedykta, * spraw, aby w wieczności radował się owocami Twojej łaski i miłosierdzia, których wiernym szafarzem był na ziemi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…