ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, 08.I.2023r.

sty 7, 2023

1)Dzisiaj, w uroczystość Chrztu Pańskiego, na wszystkich Mszach Świętych odnawiamy nasze Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Wróćmy wdzięczną pamięcią i modlitwą do naszego kościoła, parafii gdzie otrzymaliśmy sakrament Chrztu Świętego, który włączył nas we wspólnotę Kościoła. Na Mszy świętej o godz. 11.30 odnowią Przyrzeczenia Chrztu świętego dzieci klas III SP, które przygotowują się di I. Komunii Świętej.

2) Także dzisiaj w kieleckich parafiach przeżywamy doroczny dzień seminaryjny. Modlimy się za kleryków, profesorów i wychowawców w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Prosimy Dobrego Boga o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i życia zakonnego z naszej rodziny parafialnej. Bóg zapłać także za ofiary składane dzisiaj na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

3) Trwa tradycyjna wizyta duszpasterska, kolęda w Waszych domach i rodzinach.

Program kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

*08.I. – Niedziela – (od godz. 16.00) –  ul. Kwarciana bl. 7 i bl. 9;

09. I. – poniedziałek – ul. Ks. Ściegiennego i ul. Szwedzka

10. I. – wtorek ul. Sobieskiego, cz.1; (od numerów początkowych i od  ul. Janczarskiej)

11. I. – środa – ul. Sobieskiego, cz.2 (od ul. Janczarskiej i od końca)

12. I. – czwartek – ul. Obr. Westerplatte domki i bl. nr 12, 16 i 18; i ul. Dygasińskiego

13. I. – piątek –ul.Wybraniecka i ul. Chodkiewicza bl. 45A;(nowy)

14. I. sobota (od godz.10.00) ul. Czarnieckiego (z początku i z końca)

*15.I. – Niedziela – (od godz. 16.00) –  ul. Chodkiewicza cz.1(od numerów  początkowych i od ul. Wybranieckiej)

Wizytę kolędową rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, dlatego nie ma mszy świętych wieczornych, o godz. 17.00 i godz. 18.00., w dni powszednie. Przez cały miesiąc styczeń 2023 r., msze święte są o godz. 8.00 rano, a w soboty także o godz. 17.00 i 18.00., po powrocie z kolędy.

Kancelaria parafialna jest czynna w styczniu 2023r., w poniedziałek, środę i piątek, tylko w godzinach rannych od 8.30 do 9.30 oraz w soboty od 17.30 do 18.30.

Wydrukowany program całej kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest również na stronie internetowej parafii.

Przepraszamy także, że na wydrukowanych kartkach z planem Kolędy, zagubiły się nam rodziny z ul. Husarskiej i Mahometańskiej. Podajemy do wiadomości, że ich kolędę planujemy, od godz. 16.00., w niedzielę 29. stycznia dla ul. Husarskiej i we wtorek 31. stycznia dla ul. Mahometańskiej.

W domu prosimy o przygotowanie na stoliku krzyżyka lub pasyjki, wody święconej i zapalonych świec. Pamiętajmy również poprosić księdza o poświęcenie nowego domu czy mieszkania. Dzieci szkolne i młodzież niech przygotuje zeszyty do nauki religii, kandydaci do Bierzmowania swoje indeksy.

Prosimy też o poinformowanie kapłana o wszelkich zmianach personalnych w rodzinie, aby tzw. ewidencja parafialna była aktualna. Powinny w niej być osoby, które aktualnie zamieszkują pod danym adresem, a nie osoby, tylko zameldowane. Samo zameldowanie w Wydziale  Meldunkowym Urzędu Miasta nie oddaje stanu personalnego parafii i faktycznych związków z parafią.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli  do Domu Miłosiernego Ojca:

+Włodzimierz PIOTROWICZ, lat 62., z ul. Chodkiewicza;

+ Tomasz BOGDAŃSKI, lat 55., z ul. Szczepaniaka;

+ Bolesław MYSIARA, lat 86., z ul. Mahometańskiej; (pogrzeb we wtorek, o godz. 12.00)

           Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…