ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

sty 6, 2024

1)Dzisiaj, w święto Chrztu Pańskiego, na wszystkich Mszach Świętych odnawiamy nasze przyrzeczenia wynikające z tego Sakramentu. Wróćmy wdzięczną pamięcią i modlitwą do naszego kościoła, parafii gdzie otrzymaliśmy sakrament Chrztu Świętego, który włączył nas we wspólnotę Kościoła. Na Mszy świętej o godz. 11.30., odnowią Przyrzeczenia Chrztu świętego dzieci klas III SP, które przygotowują się do I. Komunii Świętej.

2) Także dzisiaj, w kieleckich parafiach przeżywamy doroczny dzień seminaryjny. Modlimy się za kleryków, profesorów i wychowawców w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Prosimy Dobrego Boga o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i życia zakonnego z naszej rodziny parafialnej. Bóg zapłać także za ofiary składane dzisiaj na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

3) Trwa tradycyjna wizyta duszpasterska, kolęda w Waszych domach i rodzinach.

Program kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

08. I. – poniedziałek – ul. Ks. Ściegiennego i ul. Szwedzka

09. I. – wtorek ul. Sobieskiego, cz.1; (od numerów początkowych i od  ul. Janczarskiej)

10. I. – środa – ul. Sobieskiego, cz.2 (od ul. Janczarskiej i od końca)

11. I. – czwartek – ul. Obr. Westerplatte domki i bl. nr 12, 16 i 18; i ul. Dygasińskiego

12. I. – piątek –ul.Wybraniecka

13. I. sobota (od godz.10.00) ul. Czarnieckiego (z początku i z końca)

Wydrukowany program całej kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest również na stronie internetowej parafii. Kolęda w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty od godz. 10.00. Pamiętajmy również, że do końca stycznia 2024 roku, msze święte w dni powszednie, z racji kolędy, są tylko o godz. 7.00 rano, a w soboty także o 17.00 i 18.00, po powrocie z wizyty kolędowej.

Przez okres kolędy Kancelaria Parafialna jest czynna w dni powszednie, od godz. 7.30 do godz. 8.30, i w soboty od 18.30 do 19.30.

W domu prosimy o przygotowanie na stoliku krzyżyka lub pasyjki, zapalonej świecy, wody święconej(jeżeli ktoś nie nabrał wody święconej w kościele, poprośmy księdza o poświęcenie). Pamiętajmy również poprosić księdza o poświęcenie nowego domu czy mieszkania. Dzieci szkolne i młodzież niech przygotuje zeszyty do nauki religii, kandydaci do Bierzmowania swoje indeksy. Prosimy też o poinformowanie kapłana o zmianach personalnych w rodzinie, aby tzw. ewidencja parafialna była aktualna. Powinny w niej być osoby, które aktualnie zamieszkują pod danym adresem, a nie osoby, tylko zameldowane. Samo zameldowanie w Wydziale  Meldunkowym Urzędu Miasta nie oddaje stanu personalnego parafii i faktycznych związków z parafią. Prosimy pamiętać także o zostawienie otwartej furtki lub towarzyszenie księdzu.

4) Z tydzień w niedzielę, po Mszy świętej o godz. 17.00., zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Będzie nam pomagała Wspólnota Rodzin naszej parafii i nasz parafialny chór. Zapraszamy!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Piotr KORUS, lat 52., z ul. Księdza Ściegiennego;

 (pogrzeb w poniedziałek, o godz. 12.00)

           Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…