ŚWIĘTO PRZEMIENIA PAŃSKIEGO, 06.VIII. 2023r.

sie 5, 2023

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:

– we wtorek, wspomnienie św. Dominika;

– w środę, święto św. Teresy od Krzyża Patronki Europy;

– w czwartek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika;

– w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy;

– w przyszłą niedzielę, 13. sierpnia, zapraszamy na dodatkową Mszę świętą i nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.

2) Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszyła Kielecka Piesza Pielgrzymka, pod hasłem Z MARYJĄ WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY . Prosimy już teraz o pomoc w przyjęciu pielgrzymów z grupy żółto-niebieskiej, na nocleg w naszych domach 8. sierpnia, br. Zgłoszenia z adresem i liczba pielgrzymów można przekazać w zakrystii. Zapraszamy także na przywitanie pielgrzymów na Kawetczyznę, ok. 13.30 i wieczorem w naszej parafii na Apel Jasnogórski z pielgrzymami o 20.00.

3)Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!         

4) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Andrzej BRZEZIŃSKI,  lat 39., z ul. Lisowczyków;

+ Mirosław SAPIERZ,  lat 48., z ul. Żółkiewskiego;

+ Teresa KAJDA,  lat 76., z ul. Szwoleżerów;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…