ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 26.XII. 2021R.

gru 25, 2021

1) Dzisiaj, 26 grudnia, w niedzielę, drugi dzień Świąt, w tym roku,  przypada święto, Świętej Rodziny z Nazaretu. Zapraszamy małżonków do tradycyjnego odnowienia przyrzeczeń sakramentu małżeństwa. Będzie można to uczynić na Mszach świętych o godz. 10.00 i 11.30.

2) Jutro, w dniach oktawy Bożego Narodzenia obchodzimy święto, Św. Jana Apostoła i ewangelisty. Na Mszach świętych o 17.00 i o 18.00., po Komunii św. zapraszamy na obrzęd błogosławieństwa i podawania wina.

– we wtorek święto, Świętych Młodzianków Męczenników.

– piątek, 31. grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego 2021, zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę świętą połączoną z nabożeństwem dziękczynno–przebłagalnym za kończący się rok, z Adoracją Najświętszego Sakramentu i śpiewem suplikacji.

3) W sobotę, już 1. stycznia 2022. roku, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Prządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.

4) Niedziela, 2. stycznia, będzie drugą po uroczystości Bożego Narodzenia.

5) Także w tym roku, trwająca pandemia, nie pozwala nam na tradycyjną, spokojną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, wraz z błogosławieństwem domów i rodzin.

Idąc za wskazaniami naszych biskupów, w pierwszych tygodniach Nowego Roku Pańskiego 2022, zapraszamy do naszej świątyni rodziny z poszczególnych ulic parafii, na wspólną modlitwę i Msze święte, o godz. 17.00 lub 18.00. Razem będziemy się modlili, o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku, dla wszystkich rodzin i mieszkańców.

Na zakończenie Mszy świętej, zostanie udzielone kolędowe błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców i rodzin. Z przedsionka kościoła będzie można zabrać wodę święconą i pamiątkę tej szczególnej kolędy, małą książeczkę księdza Zbigniewa Maciejewskiego pt: Tajemnica Mszy świętej.

W domu odmówcie wspólny, rodzinny pacierz. Następnie Ojciec lub Matka niech uczynią znak krzyża, kropiąc Wasze domy czy mieszkania, wodą święconą.

6) Dziękujemy za ofiary, które składacie na dalsze prace gospodarcze przy naszym kościele, na prace wykończeniowe w nowej naszej Auli Parafialnej. W związku z tym przypominamy, że tzw. „darowiznę na kościół”, za pomocą przekazu bankowego czy pocztowego, można wpłacać jeszcze tylko do końca miesiąca grudnia. Przy rozliczeniu PIT w przyszłym roku, można będzie odpisać 6% od podatku zachowując do rozliczenia dowód wpłaty darowizny. Przekazy z kontem parafialnym można zabrać przy wyjściu z kościoła.

7) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+Ewa DYGÓRSKA-NIEMIEC, lat 83., z ul. Petyhorskiej;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…