ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 31.XII. 2023r

gru 31, 2023

1) Dzisiaj, 31.XII. – tzw., NIEDZIELA SYLWESTROWA – Dziękujemy za mijający rok 2023. Ta niedziela, ostatni dzień roku kalendarzowego, jest także w liturgii Niedzielą Świętej Rodziny z Nazaretu. Zgodnie z zaproszeniem naszych biskupów pragniemy, aby małżonkowie odnowili, tego dnia, swoje małżeńskie przyrzeczenia. Można to uczynić na każdej mszy świętej. Prosimy, aby wtedy, także wdowy i wdowcy modlili się za swoich zmarłych współmałżonków.

2) Jutro, 1. Stycznia Nowego Roku 2024, przypada uroczystość ŚWIĘTEJ Bożej Rodzicielki. Jest to także światowy dzień modlitw o pokój. Porządek mszy świętych jak w niedzielę.

3) 05. Stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy na wspólną modlitwę i Mszę świętą wotywną tego dnia tylko o godz. 7.00 rano. Będzie możliwość spowiedzi przed Mszą świętą o godz. 6.30 i ewentualnie po Mszy świętej, w czasie nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

4) W najbliższą sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego znana w tradycji jako uroczystość Trzech Króli. Na wszystkich mszach Świętych, według porządku świątecznego, poświęcimy kredę i kadzidło. Po Mszach Świętych będzie można otrzymać poświęconą kredę do oznaczenia drzwi naszych domów literami: +C+M+B 2024r. (Christus mansionem benedicat). Ofiarą, złożoną z tej okazji wesprzemy działalność naszej dziecięcej Grupy Misyjnej i parafialnej scholii. Także ofiara zbierana w uroczystość Trzech Króli będzie przeznaczona na potrzeby i rozwój Misyjnego dzieła Diecezji Kieleckiej. Starszych i chorych parafian odwiedzimy dopiero w miesiącu lutym po zakończeniu kolędy, ewentualnie po indywidualnym ustaleniu terminu wizyty.

5) W najbliższą niedzielę, 07. stycznia, która jest w liturgii już Niedzielą Chrztu Pańskiego, będziemy przezywali w naszej parafii doroczny Dzień Seminaryjny.

6) W najbliższych dniach wizyta kolędowa jest zaplanowana ona następująco:

02. I. – wtorek – ul. Husarskaiul. Kwarciana bl. 7 i bl. 9;

03. I. – środa – ul. Lisowczyków; (2 księży)+ nowe domki nr 5 i 7;

04. I. – czwartek,  ul. Kwarciana(domki) i bloki:  11A; 11B i 11C

05. I. – piątek – ul. Batorego

Wydrukowany program całej kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest również na stronie internetowej parafii. Kolęda w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty od godz. 10.00. Pamiętajmy również, że do końca stycznia 2024 roku, msze święte w dni powszednie, z racji kolędy, są tylko o godz. 7.00 rano, a w soboty także o 17.00 i 18.00, po powrocie z wizyty kolędowej.

Przez okres kolędy Kancelaria Parafialna jest czynna w dni powszednie, od godz. 7.30 do godz. 8.30, i w soboty od 18.30 do 19.30.

W domu prosimy o przygotowanie na stoliku krzyżyka lub pasyjki, wody święconej(jeżeli nie mamy, kapłan poświęci wodę) i zapalonych świec. Pamiętajmy również poprosić księdza o poświęcenie nowego domu czy mieszkania. Dzieci szkolne i młodzież niech przygotuje zeszyty do nauki religii, kandydaci do Bierzmowania swoje indeksy.

W rozmowie z kapłanem prosimy raczej poruszać tematy związane z życiem religijnym, osobistym i rodzinnym a nie sprawy polityczne.

Prosimy też o poinformowanie kapłana o wszelkich zmianach personalnych w rodzinie, aby tzw. ewidencja parafialna była aktualna. Powinny w niej być osoby, które aktualnie zamieszkują pod danym adresem, a nie osoby, tylko zameldowane. Samo zameldowanie w Wydziale  Meldunkowym Urzędu Miasta, nie oddaje stanu personalnego parafii i faktycznych związków z parafią.

Prosimy o zostawienie otwartej furtki lub towarzyszenie księdzu.

SZCZĘŚĆ BOŻE!