Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Patrona naszej parafii

lis 22, 2020

22 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to w naszej parafii szczególny dzień, wszak patronuje Jej Chrystus Król. Uroczysta Msza Święta Odpustowa celebrowana była o godz. 11.30, kiedy to w uroczystej procesji na wejście, w czasie hymnu wraz ze wspólnotą parafialną radowaliśmy się tym pięknym dniem.

Nasze przygotowania rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej, modląc się i polecając naszą wspólnotę w Nowennie przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Głównym celebransem był ks. Bp Piotr Skucha – Biskup pomocniczy Diecezji Sosnowieckiej, który został zaproszony przez ks. proboszcza, aby wraz z całą wspólnotą parafii cieszyć się tym wzniosłym dniem. W Słowie Bożym ksiądz Biskup przybliżył nam Chrystusa Króla jako orędownika każdego człowieka, odniósł się także do bogatej historii naszej parafii.

Jak każdego roku zawierzyliśmy naszą wspólnotę Chrystusowi poprzez Litanię oraz akt ofiarowania. Nad oprawą liturgiczną trzymali piecze ceremoniarze parafii, zaś oprawę muzyczną kształtował nasz parafialny Chór „Misericordias”.

Galeria zdjęć z Uroczystości Odpustowej Chrystusa Króla Wszechświata