Uroczystość Jezusa Chrystus Króla Wszechświata

lis 19, 2022

  20.XI.- 2022r.

1)Modlitwą Nowenny przygotowaliśmy się  do dzisiejszej parafialnej Uroczystości i Odpustu Chrystusa Króla Wszechświata.

Naszemu modlitewnemu dziękczynieniu przez cały dzień przewodniczy ks. profesor Przemysław Kantyka, profesor teologii KUL i naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

Po odpustowej Sumie o godz. 11.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu , Litania do Chrystusa Króla i Eucharystyczna procesja.

Dzisiaj, o godz. 16.30., zapraszamy na Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Będziemy pamiętali w modlitwie o za zmarłych duszpasterzach, budowniczych i ofiarodawcach na nasz parafialny kościół.

Po Mszy Świętej wieczornej, ok. 17.00., rozpocznie się modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za obecność Chrystusa Króla w naszej parafialnej wspólnocie, przygotowana przez Wspólnotę Rodzin w naszej parafii. Wszystkich na to modlitewne spotkanie zapraszamy.

Chciałbym również serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ostatnich dniach sprzątali kościół i jego otoczenie, grabili i wywozili liście i przez to, także przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżycia naszej dzisiejszej uroczystości. Było prawie 20 osób. Bóg zapłać!

2) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w poniedziałek, Ofiarowanie NMP

– we wtorek, wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej;

– w czwartek, wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy;

– w sobotę 26. listopada, wieczornymi Nieszporami, rozpocznie się liturgiczny okres Adwentu. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi i oczekujemy Jego powtórnego przyjścia, paruzji, przy końcu czasów.

Od poniedziałku, 28. listopada br., rozpoczniemy naszą Adwentową Drogę A.D. 2022r.

  1. O godzinie 6.00., rano, w dni powszednie zapraszamy na prawdziwe Roraty dla Odważnych;
  2. O godz. 17.00., będzie Msza święta Adwentowego czuwania z kazaniem dla dzieci i opiekujących się nimi dorosłych. Razem z „Małym Gościem Niedzielnym”, przygotowaliśmy dzieciom specjalne adwentowe zadania i wyklejanki. Prosimy dzieci, ale i dorosłych o przychodzenie z adwentowymi lampionami i przynoszenie serduszek dobrych uczynków. Będziemy losowali figurki Niepokalanej NMP na wieczorną rodzinną modlitwę. (W związku z tym, Różaniec w Adwencie będzie o godz. 16.30)
  3. O godz. 18.00., będzie Msza święta dla tych którzy dłużej pracują;

3)W najbliższą niedzielę, 27. listopada, br., na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć  przy wyjściu z kościoła.W tę niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 17.00., zapraszamy na obowiązkowe spotkanie przygotowawcze do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. Biskup Andrzej Kaleta w sobotę 17. grudnia o godz. 11.00.

Krąg Biblijny zaprasza wszystkich naszych parafian do włączenia się w przedświąteczną akcję Fundacji Małe Stópki „Paczuszka dla maluszka”. Akcja trwać będzie od 27.11 do 24 grudnia. W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z art. higienicznymi tj. proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła które złożymy pod choinką w przedsionku naszego kościoła. Z góry dziękujemy za Wasze otwarte serca.

4) Modlimy się za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne.

5) Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym. Obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia. Zawierzmy się Matce Najświętszej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Jerzy WILK, lat 66, z ul. Mahometańskiej;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…