UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 26.XI.2023r.

lis 25, 2023

 1)Modlitwą Nowenny przygotowaliśmy się  do dzisiejszej parafialnej Uroczystości i Odpustu Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Naszemu modlitewnemu dziękczynieniu przewodniczy dzisiaj  ks. Biskup Marian Florczyk, także w ramach Wizytacji Parafialnej.

Po odpustowej Sumie o godz. 11.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu , Litania do Chrystusa Króla i Akt Oddania Chrystusowi Królowi.

Dzisiaj, o godz. 16.30., zapraszamy na Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Będziemy pamiętali w modlitwie o zmarłych duszpasterzach, budowniczych i ofiarodawcach na nasz parafialny kościół.

Po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18.00., rozpocznie się modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za obecność Chrystusa Króla w naszej parafialnej wspólnocie, przygotowana przez Wspólnotę Rodzin w naszej parafii. Wszystkich na to modlitewne spotkanie zapraszamy.

Chciałbym również serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ostatnich dniach sprzątali kościół i jego otoczenie, grabili i wywozili liście i przez to, także przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżycia naszej dzisiejszej uroczystości. Było prawie 20 osób. Bóg zapłać!

2) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w czwartek, 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła;

– piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu grudniu, będziemy spowiadali od godz. 16.00

– w sobotę 2. grudnia, wieczornymi Nieszporami, rozpocznie się liturgiczny okres Adwentu. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi i oczekujemy Jego powtórnego przyjścia, paruzji, przy końcu czasów.

Kolejny raz w naszym życiu rozpoczniemy naszą Adwentową Drogę A.D. 2023- 2024r.

  1. O godzinie 6.00., rano, w dni powszednie, zapraszamy na Roraty dla Odważnych;
  2. O godz. 17.00., będzie Msza święta Adwentowego Czuwania z kazaniem dla dzieci i opiekujących się nimi dorosłych. Razem z „Małym Gościem Niedzielnym”, przygotowaliśmy dzieciom specjalne adwentowe zadania i wyklejanki. Prosimy dzieci, ale i dorosłych o przychodzenie z adwentowymi lampionami i przynoszenie serduszek dobrych uczynków. Będziemy losowali figurki Niepokalanej NMP na wieczorną rodzinną modlitwę.
  3. O godz. 18.00 będzie Msza święta dla tych którzy dłużej pracują;

– w najbliższą sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą kapłańską naszych starszych i chorych parafian;

3) W niedzielę, 03. grudnia, br., na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać  przy wyjściu z kościoła.

4) Krąg Biblijny zaprasza wszystkich naszych parafian do włączenia się w przedświąteczną akcję Fundacji Małe Stópki „Paczuszka dla maluszka”. Akcja trwać będzie do 24 grudnia. W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z art. higienicznymi tj. proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła które złożymy pod choinką w przedsionku naszego kościoła. Z góry dziękujemy za Wasze otwarte serca.

5) Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym. Obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia. Zawierzmy się Matce Najświętszej.

6) Przypominamy o prasie katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Bogdan SZCZUKIEWICZ, lat 71, z ul. Chodkiewicza;

+ Elżbieta PONIEWIERSKA, lat 76, z ul. Lisowczyków

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…