UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

lis 21, 2021

34. NIEDZIELA ROKU KOŚCIELNEGO  21.XI. 2021r.

1) Modlitwą Nowenny przygotowaliśmy się  do dzisiejszej parafialnej Uroczystości i Odpustu Chrystusa Króla Wszechświata.

Naszemu modlitewnemu dziękczynieniu przez cały dzień przewodniczy ks. dr Mirosław Cisowski, z Kurii Diecezjalnej. Po odpustowej Sumie o godz. 11.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu , Litania do Chrystusa Króla i Eucharystyczna procesja.

Dzisiaj, o godz. 16.30., zapraszamy jeszcze na Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Będziemy pamiętali w modlitwie o za zmarłych duszpasterzach, budowniczych i ofiarodawcach na nasz kościół. Dzisiaj, pamiętajmy też w naszych modlitwach o Ojczyźnie i obrońcach jej granic.

Po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18.00., rozpocznie się modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za obecność Chrystusa Króla w naszej parafialnej wspólnocie, przygotowana przez Wspólnotę Rodzin w naszej parafii. Wszystkich na to modlitewne spotkanie zapraszamy.

Chciałbym również serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ostatnich dniach sprzątali kościół i jego otoczenie, grabili i wywozili liście i przez to także przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżycia naszej dzisiejszej uroczystości.

2) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej;

– w środę, wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy;

– w czwartek, wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;

– w sobotę 27. listopada, wieczornymi Nieszporami, rozpocznie się liturgiczny okres Adwentu. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi i oczekujemy Jego powtórnego przyjścia, paruzji, przy końcu czasów.

W najbliższą niedzielę, 28. listopada, br., po Mszy Świętej o godz. 17.00., zapraszamy na obowiązkowe spotkanie przygotowawcze do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. Biskup Jan Piotrowski w sobotę 18. grudnia o godz. 11.00.

3) Modlimy się za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne.

Przez cały listopad, w każdą niedzielę, o godz. 16.30., modlimy się i odmawiamy Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który ofiarujemy za zmarłych wspominanych w tzw. wypominkach jednorazowych.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego. Jest również ogólnopolski Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a dla chorych i starszych Biuletyn Apostolstwa Chorych i dwumiesięcznik Misje dzisiaj z naszym dodatkiem, o życiu i pracy kieleckich misjonarzy.

5) Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa mamy zachowywać dystans między osobami i obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa;

6) 25 listopada, w czwartek, zapraszamy do kina Moskwa na film pt: NĘDZARZ i MADAME. Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta.  Początek seansu godz. 19:00, cena biletu dla naszej parafii 11 zł.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Romana CISŁO-ŻEBER, lat 88, z ul. Kamiennej,

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…