UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 12.06.2022r.

cze 11, 2022

1) Przypominamy, że dzisiaj jest organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Diecezji Kieleckiej, Marsz dla Życia i Rodziny. O 16.00 Mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Następnie uczestnicy przejdą ulicami centrum Kielc.

2) W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia przed południem będą tylko 3 Msze Święte: o 8.00, i o 10.00 z kazaniem w kościele i następnie procesją do 4 ołtarzy. Trasa procesji tradycyjnie prowadzi ulicami: Sobieskiego, Wybraniecką, Chodkiewicza, Rajtarską do ulicy Sobieskiego i zakończenie przy kościele.

Tak jak przed pandemią, pragniemy w przeżycie i przygotowanie tej uroczystości włączyć całą parafię. Niech będą udekorowane wszystkie domy, nawet tam gdzie nie będzie przechodziła procesja. Prosimy parafian z okolicznych ulic i domów przy ołtarzach, o pomoc w dekoracji. Powinno to być nasze wspólne dzieło a nie tylko kilku osób przy posesji, których umieszczony jest ołtarz. Dziękujemy za wszelkie inicjatywy, które podejmują parafianie, aby to publiczne święto Eucharystii było jak najpiękniejsze i przeżyte jak najgodniej.

Na Mszy Świętej o godz. 10.00, będziemy obchodzili rocznicę pierwszej Komunii dzieci, które są już w klasie czwartej. Dzieci I. Komunii i z rocznicy I. Komunii prosimy, aby wzięły udział w uroczystości Bożego Ciała w swoich białych, pierwszokomunijnych strojach. Wcześniej, w środę o godz. 17.00.,  (P. Katechetka Aneta zaprasza dzieci i opiekujących się nimi dorosłych na próbę sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy). Po zakończeniu procesji ok. godz. 12.30, dodatkowa Msza Św. dla tych, którzy dołączą się w trakcie do procesji. O godz. 15.00 na Pakoszu i o 17.30. w kościele,  Nabożeństwo Czerwcowe i ostatnia Msza Święta o 18.00.

3) Rozpoczął się DIECEZJALNY KONGRES EUCHARYSTYCZNY. „Proszę was, niech każda świątynia parafialna zamienia się w Wieczernik, a nasze częstsze zjednoczenie z Jezusem w Komunii świętej uczyni nas świadkami Jego odkupieńczej miłości” – zachęca Biskup Kielecki Jan Piotrowski

W ciągu ośmiu dni po Bożym Ciele, będziemy modlili się także w ramach tzw. Oktawy Bożego Ciała; wieczorem o godz. 18.00 będziemy odprawiać Msze Święte wotywne o Najświętszej Eucharystii wraz z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła. W najbliższą niedzielę, jeżeli pozwoli pogoda, procesja eucharystyczna będzie po Sumie z udziałem dzieci  I. Komunii Świętej i dzieci z rocznicy, które prosimy, aby także w Oktawie Bożego Ciała, przychodziły w swoich białych, komunijnych strojach.

Panie, które opiekują się ogrodami i kwiatami prosimy już o podarowanie płatków kwiatów, które dzieci będą sypały w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy.

         W dniach oktawy po Bożym Ciele, od 17.06 do 23.06. w ramach modlitwy Kongresu Eucharystycznego zapraszamy codziennie wszystkich parafian do wieczornej Adoracji, od godz. 19.30. do 21.00. Zachęcamy wtedy do tej wspólnotowej modlitwy w ciszy. Prosimy sobie wybrać, choć jeden dzień w tym tygodniu, na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

4) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, w poniedziałek, wspomnienie liturgiczne Św. Antoniego z Padwy; O godz. 20.00. zapraszamy na Mszę świętą i Nabożeństwo Fatimskie.

5) Kuria Diecezjalna prosi nas, aby za tydzień, w niedzielę 19 czerwca 2022 r. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności
z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Bóg zapłać darczyńcom!

6) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

SZCZĘŚĆ BOŻE!