UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 26.05.2024r.

maj 26, 2024

1) Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 10.00 chcielibyśmy podziękować we wspólnej modlitwie za 65 lat posługi kapłańskiej ks. Kanonika Wiktora Zaparta oraz z racji jego bliskich imienin. Módlmy się wszyscy, przede wszystkim o łaskę zdrowia dla Księdza Jubilata.

Także dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30, będziemy obchodzili rocznicę pierwszej Komunii dzieci, które są już w klasie czwartej. Dziękujmy razem za dar Eucharystii włączając się także w przygotowanie do Uroczystości Bożego Ciała.

Oczywiście dzisiaj szczególnie pamiętamy, składamy życzenia i modlimy się za nasze Mamy w dniu ich święta. Niech Dobry Bóg Mamom błogosławi!

Dziś po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z czytaniem listów NT i przygotowaną przez Wspólnotę Rodzin naszej Parafii. 

2) W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia przed południem będą tylko 3 Msze Święte: o 8.00, i o 10.00 z kazaniem w kościele i następnie procesją do 4 ołtarzy. Trasa procesji tradycyjnie prowadzi ulicami: Sobieskiego, Wybraniecką, Chodkiewicza, Rajtarską do ulicy Sobieskiego i zakończenie przy kościele.

Pragniemy w przeżycie i przygotowanie tej uroczystości włączyć całą parafię. Niech będą udekorowane wszystkie domy, nawet tam gdzie nie będzie przechodziła procesja. Prosimy parafian z okolicznych ulic i domów przy ołtarzach, o pomoc w dekoracji. Powinno to być nasze wspólne dzieło a nie tylko kilku osób przy posesji, których umieszczony jest ołtarz. Dziękujemy za wszelkie inicjatywy, które podejmują parafianie, aby to publiczne święto Eucharystii było jak najpiękniejsze i przeżyte jak najgodniej.

Dzieci I. Komunii i z rocznicy I. Komunii prosimy, aby wzięły udział w uroczystości Bożego Ciała w swoich białych, pierwszokomunijnych strojach. Po zakończeniu procesji Bożego Ciała, ok. godz. 12.00, dodatkowa Msza Św. dla tych, którzy dołączą się w trakcie do procesji. O 17.30., w kościele,  Nabożeństwo Majowe i ostatnia Msza Święta o 18.00.

3) W ciągu ośmiu dni po Bożym Ciele, będziemy modlili się także w ramach tzw. Oktawy Bożego Ciała; wieczorem o godz. 18.00 będziemy odprawiać Msze Święte wotywne o Najświętszej Eucharystii, wraz z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła. W najbliższą niedzielę, jeżeli pozwoli pogoda, procesja eucharystyczna będzie także po Sumie z udziałem dzieci  I. Komunii Świętej i dzieci z rocznicy, które prosimy, aby także w Oktawie Bożego Ciała, przychodziły w swoich białych, komunijnych strojach. Panie, które opiekują się ogrodami i kwiatami prosimy już o podarowanie płatków kwiatów, które dzieci będą sypały w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy. Organizacyjna i porządkowa próba dla dzieci, które sypia kwiaty w czasie procesji i w Oktawę odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16.00. Zapraszamy tez opiekujących się rodziców.

  • W bieżącym tygodniu w liturgii:

– we wtorek wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego biskupa.

– w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; Uczcimy relikwii Świętej, które mamy w naszym kościele.

– w piątek, święto Nawiedzenia NMP

 – sobota będzie pierwszą w miesiącu czerwcu, wspomnienie św. Justyna; W sobotę, odwiedzimy od godz. 9.00., chorych z posługą kapłańską, a o godz. 17.00., Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Wieczorem po mszy św. o godz. 18.00., pierwsze Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ.

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć „wadowickie kremówki”, jako wsparcie wakacyjnej akcji wypoczynkowej i duszpasterstwa dzieci i młodzieży. 

SZCZĘŚĆ BOŻE!