UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

cze 3, 2023

  04.VI.- 2023r.

1) Przypominamy, że dzisiaj jest organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Diecezji Kieleckiej, Marsz dla Życia i Rodziny. O 16.00 Mszą święta w Bazylice Katedralnej.  i następnie uczestnicy przejdą ulicami centrum Kielc.

2) W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia przed południem będą tylko 3 Msze Święte: o 8.00, i o 10.00 z kazaniem w kościele i następnie procesją do 4 ołtarzy. Trasa procesji tradycyjnie prowadzi ulicami: Sobieskiego, Wybraniecką, Chodkiewicza, Rajtarską do ulicy Sobieskiego i zakończenie przy kościele.

Pragniemy w przeżycie i przygotowanie tej uroczystości włączyć całą parafię. Niech będą udekorowane wszystkie domy, nawet tam gdzie nie będzie przechodziła procesja. Prosimy parafian z okolicznych ulic i domów przy ołtarzach, o pomoc w dekoracji. Powinno to być nasze wspólne dzieło a nie tylko kilku osób przy posesji, których umieszczony jest ołtarz. Dziękujemy za wszelkie inicjatywy, które podejmują parafianie, aby to publiczne święto Eucharystii było jak najpiękniejsze i przeżyte jak najgodniej.

Na Mszy Świętej o godz. 10.00, będziemy obchodzili rocznicę pierwszej Komunii dzieci, które są już w klasie czwartej.

Dzieci I. Komunii i z rocznicy I. Komunii prosimy, aby wzięły udział w uroczystości Bożego Ciała w swoich białych, pierwszokomunijnych strojach. Po zakończeniu procesji Bożego Ciała, ok. godz. 12.30, dodatkowa Msza Św. dla tych, którzy dołączą się w trakcie do procesji.

O 17.30. w kościele,  Nabożeństwo Czerwcowe i ostatnia Msza Święta o 18.00.

3) W ciągu ośmiu dni po Bożym Ciele, będziemy modlili się także w ramach tzw. Oktawy Bożego Ciała; wieczorem o godz. 18.00 będziemy odprawiać Msze Święte wotywne o Najświętszej Eucharystii, wraz z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła. W najbliższą niedzielę, jeżeli pozwoli pogoda, procesja eucharystyczna będzie także po Sumie z udziałem dzieci  I. Komunii Świętej i dzieci z rocznicy, które prosimy, aby także w Oktawie Bożego Ciała, przychodziły w swoich białych, komunijnych strojach.

Panie, które opiekują się ogrodami i kwiatami prosimy już o podarowanie płatków kwiatów, które dzieci będą sypały w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy.

4) Kuria Diecezjalna prosi nas, aby za tydzień, w niedzielę 11 czerwca 2022 r. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Bóg zapłać darczyńcom!

5) Także w przyszłą niedzielę, na Mszy świętej o godz. 11.30 chciałbym podziękować Panu Bogu i życzliwym ludziom odprawiając dziękczynną Eucharystię, z racji 40. rocznicy moich święceń kapłańskich. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i życzliwość.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Elżbieta PRZYBYCIEŃ, lat 84, z ul. O. Kordeckiego;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…