UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO, 25.XII. 2022r.

gru 25, 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  25.XII. 2022r. 

1)Dzisiaj, w niedzielę, przypada uroczystość Narodzenia. Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy od strony duchowej i materialnej, swojej pracy i służby, przez przygotowanie i wystrój naszej świątyni, pomagają nam przeżywać te szczególne święta.

2) Jutro, w drugi dzień Świat, obchodzimy święto, świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Będziemy się tradycyjnie modlili i wspomagali materialnie katolickie wyższe uczelnie.

– we wtorek 27. grudnia., święto św. Jana Apostoła i ewangelisty. Tego dnia, zapraszamy na tradycyjny obrzęd poświęcenia i podawania wina; To dzień imienin Pasterza Diecezji ks. Bpa. Jana Piotrowskiego. Zachęcamy do pamięci modlitewnej za solenizanta.

 – w środę, w dniach oktawy Bożego Narodzenia, obchodzimy święto, Świętych Młodzianków Męczenników.

 – w piątek 30. grudnia br., według kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili święto, świętej rodziny Jezusa, Maryi i Józefa z Nazaretu.

3) W sobotę, 31. grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego 2022, zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę świętą połączoną z nabożeństwem dziękczynno– przebłagalnym za kończący się rok, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewem suplikacji.

W niedzielę 1. stycznia 2023. roku, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

4) Po rozeznaniu sytuacji, na prośbę wielu parafian, postanowiliśmy w zgodzie ze wskazaniami naszych przełożonych, powrócić w tym roku do tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w Waszych domach i rodzinach. Tak czyni większość parafii w Kielcach i całej diecezji kieleckiej.

         Zazwyczaj, aby spokojnie odwiedzić wszystkie rodziny i pobłogosławić Wasze domy potrzebujemy ok. miesiąca. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć kolędę jeszcze w tym tygodniu, konkretnie w najbliższą środę, 28. grudnia, br,.

Program Wizyty na najbliższe dni przedstawiałby się następująco:

28.XII.- środa – ul. Pakosz,(2księży) i ul. Boczna

29.XII. – czwartek – ulice: Chłodna, Kamienna, Rybna, Rzeczna,

30.XII. – piątek – ul. Kwarcytowa, Dolna, Zamknięta Żwirowa

31. XII.sobota (od godz. 10.00) ul. Biesak, Dzika, Sucha, Okrężna i  dawna ul. Kusocińskiego

*01.I. – NOWY ROK 2023 – niedzielanie ma kolędy

Wizytę kolędową będziemy rozpoczynali w dni powszednie o godz. 16.00, dlatego już od środy nie będzie mszy świętych wieczornych o godz. 17.00 i godz. 18.00., w dni powszednie. W dni powszednie, od wtorku 27.XII. i w styczniu 2023 roku, msze święte będą o godz. 8.00 rano, a w soboty także o godz. 17.00 i 18.00., po powrocie z kolędy.

Kancelaria parafialna będzie czynna w styczniu 2023r., w poniedziałek, środę i piątek, tylko w godzinach rannych od 8.30 do 9.30 oraz w soboty od 17.30 do 18.30.

Wydrukowany program całej kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest również na stronie internetowej parafii. (Kolęda w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty od godz. 10.00).

W domu prosimy o przygotowanie na stoliku krzyżyka lub pasyjki, wody święconej i zapalonych świec. Pamiętajmy również poprosić księdza o poświęcenie nowego domu czy mieszkania. Dzieci szkolne i młodzież niech przygotuje zeszyty do nauki religii, kandydaci do Bierzmowania swoje indeksy.

W rozmowie z kapłanem prosimy raczej poruszać tematy związane z życiem religijnym, osobistym i rodzinnym a nie sprawy polityczne.

Prosimy też o poinformowanie kapłana o wszelkich zmianach personalnych w rodzinie, aby tzw. ewidencja parafialna była aktualna. Powinny w niej być osoby, które aktualnie zamieszkują pod danym adresem, a nie osoby, tylko zameldowane. Samo zameldowanie w Wydziale  Meldunkowym Urzędu Miasta nie oddaje stanu personalnego parafii i faktycznych związków z parafią.

Prosimy o zostawienie otwartej furtki lub towarzyszenie księdzu.

5) Dziękujemy za ofiary, które w tych ostatnich dniach roku składacie na dalsze prace gospodarcze przy naszym kościele, na budowę naszej Auli Parafialnej. W związku z tym przypominamy, że tzw. „darowiznę na kościół”, za pomocą przekazu bankowego czy pocztowego, można wpłacać jeszcze tylko do końca miesiąca grudnia. Przy rozliczeniu PIT w przyszłym roku, można będzie odpisać 6% od podatku zachowując do rozliczenia dowód wpłaty darowizny. Przekazy z kontem parafialnym można zabrać przy wyjściu z kościoła.

SZCZĘŚĆ BOŻE!