UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 12.05.2024r.

maj 12, 2024

Trwa maryjna modlitwa  miesiąca maja. Przypominamy, że w dni powszednie „nabożeństwa majowe” w naszym kościele są o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej,  a w niedziele,  o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

Prosimy, zadbajmy także o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i przydrożnych kapliczkach.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, w poniedziałek, 13. maja, przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na Mszę świętą i pierwsze Fatimskie nabożeństwo maryjne, z wieczorną procesją różańcową, o godz. 20.00;

– we wtorek, święto świętego Macieja Apostoła;

– w czwartek, święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika;

– najbliższa niedziela będzie już NIEDZELĄ  ZESŁA NIA DUCHA ŚWIĘTEGO; Od piątku modlimy się nowenną do Ducha Świętego razem z Nabożeństwem Majowym.

3) Pierwszą Komunię w naszej parafii będziemy przeżywali w najbliższą sobotę 18. maja br., w dwóch turach, na Mszach świętych  o godz. 11.00 i 12.30. ZAPRASZAMY!

Wcześniej, w czwartek,  16. maja br., od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią.  Zapraszamy do Sakramentu Pokuty rodziców dzieci, krewnych, ale jeśli mogą, niech skorzystają ze spowiedzi wcześniej w swoich parafiach.

Od godz. 19.30., prosimy także rodziców dzieci pierwszokomunijnych do pomocy przy gruntownym sprzątaniu i przygotowaniu kościoła na Uroczystość.Przynieście środki czystości wraz z przyborami do sprzątania itp.
– spowiedź dla dzieci z rocznicy I. Komunii św. w najbliższy piątek, od godz. 17.00;

4) Zapraszamy także na XVIII Rodzinną Majówkę Rowerową, która  ruszy spod Katedry, w sobotę 18 maja, o godz. 9.30, pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich wykonujących zawody medyczne na 100. Jubileuszową Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniu 19 maja br. Główne uroczystości i Msza Święta Posłania o godz. 11.00.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

                                       SZCZĘŚĆ BOŻE!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Stanisław KAPUTA, lat 86., z ul. Żółkiewskiego,

                        Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…