UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 21.05.2023r.

maj 20, 2023

1) Kończy się okres wielkanocny. Prosimy tych, którzy zaniedbali, aby jak najszybciej przygotowali się do spowiedzi  i Komunii świętej wielkanocnej. Dzisiaj o godz. 10.00., Msza święta w intencji uczniów klas VIII o pomyślne zdanie egzaminów do nowych szkół. ZAPRASZAMY

         Także dzisiaj Nabożeństwa Majowe: na Pakoszu o godz. 15.00 i w kościele o godz. 17.30.

2) Dzisiaj po, wieczornej Mszy świętej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z czytaniem Listów św. Pawła Apostoła oraz pieśniami uwielbienia. 

Niedziela Wniebowstąpienia, w naszej parafii, ma też wymiar papieski; zgłębiamy nauczanie papieskie.  Modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, pamiętając o Jego 103. rocznicy urodzin i o kolejnej rocznicy pobytu z pielgrzymką w Kielcach. Dzieci i młodzież rozprowadzają papieskie kremówki.

3) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– w środę, wspomnienie Nawiedzenia NMP;

– w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza; Zapraszamy tego dnia do modlitwy za nasze Mamy, w dniu ich święta.    (W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszy świętych).

4) Za tydzień, przypada Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do tej uroczystości przez codzienną modlitwę Nowenny do Ducha Świętego, wraz z Różańcem o 17.30. W wigilię tej uroczystości, w sobotę 27.05./ w godzinach od 19.30 do 21.00, zapraszamy na modlitewne czuwanie i uwielbienie z prośbą o dary Ducha Świętego dla naszej wspólnoty parafialnej.

SZCZĘŚĆ BOŻE!