V. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 07.05.2023r.

maj 6, 2023

Duży obraz na płótnie - Matka Boża Fatimska 30 x 70 cm - timoteo.pl

1) Przeżywmy wielkanocny okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przypominamy tych którzy zaniedbali, do spowiedzi  i Komunii świętej wielkanocnej.  

Trwa maryjna modlitwa  miesiąca maja. Przypominamy, że w dni powszednie „nabożeństwa majowe” w naszym kościele będą o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej,  a w niedziele,  o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

Na Pakoszu zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 15.00.  Prosimy, zadbajmy także o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i przydrożnych kapliczkach.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, w poniedziałek, 8. maja., będziemy modlili się za wstawiennictwem  Św. Stanisława Biskupa, Głównego Patrona Diecezji Kieleckiej i całej Polski; Uroczystość odpustowa w parafii na Barwinku.

– we wtorek, przeniesiona uroczystość NMP Matki Łaski Bożej, głównej patronki naszego miasta;

– w czwartek,  11. maja br., od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią.  Zapraszamy do Sakramentu Pokuty rodziców dzieci, krewnych, ale jeśli mogą, niech skorzystają ze spowiedzi wcześniej w swoich parafiach.

Od godz. 19.30., prosimy także rodziców dzieci pierwszokomunijnych do pomocy przy gruntownym sprzątaniu i przygotowaniu kościoła na Uroczystość.Przynieście środków czystości wraz z przyborami do sprzątania itp.

Pierwszą Komunię w naszej parafii będziemy przeżywali w najbliższą sobotę 13. maja br., w dwóch turach, na Mszach świętych  o godz. 11.00 i 12.30. ZAPRASZAMY!

– w sobotę, 13. maja, przypada także wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na Mszę świętą i pierwsze Fatimskie nabożeństwo maryjne, z wieczorną procesją różańcową, o godz. 20.00;

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają ofiarami potrzeby naszej parafii, na tacę, w kopertach przelewy na konto – Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

                                       SZCZĘŚĆ BOŻE!

I