V. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 28.04.2024r.

kwi 28, 2024

Winogrona, Winorośle, Winorośl, Winnica

1) W Liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– jutro, w poniedziałek, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dK,  patronki Europy;

– w środę, 1. maja.,  wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika;

– w środę rozpocznie się maryjny miesiąc maj. W dni powszednie „nabożeństwa majowe” w naszym kościele będą o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej,  a w niedziele,  o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

– w czwartek, wspomnienie św. Atanazego biskupa i dK; Przypominamy, że jest to również tzw. Dzień Polskiej Flagi. Prosimy, pamiętajmy i wywieśmy przy naszych domach flagi w barwach narodowych. Ponieważ jest to pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17.00., Godzina Święta.

w piątek, 3. maja., br., przypada uroczystość NMP Królowej Polski, kolejna rocznica ustanowienia Konstytucji 3. Maja 1791 roku. Porządek mszy świętych w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Piątek będzie też pierwszym w miesiącu maju; będziemy spowiadali na wszystkich Mszach świętych i od godz. 17.00. O 17.30.,  razem nabożeństwo majowe z nabożeństwem I. Piątku, ku czci NSPJ.

– w sobotę, 4. maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika; Od godz. 9.00., rano odwiedzimy z posługą kapłańską naszych chorych i starszych parafian. O godz. godz. 17.00., Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, z racji I. soboty miesiąca.

3) Przypominamy tym, którzy zaniedbali, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź  i Komunię wielkanocną. Czekamy w konfesjonałach.    

SZCZĘŚĆ BOŻE!