V. Niedziela Wielkiego Postu, 03.IV.2022r.

kwi 2, 2022

1) Zakończyliśmy  parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy naszemu rekolekcjoniście O. Krzysztofowi Kowalskiemu  za wspólną z nami modlitwę, trud prowadzenia rekolekcyjnych nauk. Ofiary  zbierane dziś do koszyczków przeznaczone są na wsparcie  klasztoru na Jasnej Górze i wynagrodzenie dla O. Krzysztofa,  za trud  Rekolekcji. Już teraz, składamy O. Krzysztofowi i wspólnocie paulińskiej serdeczne, wielkanocne życzenia obfitości łask, radości i pokoju Zmartwychwstałego Pana!

2) Przypominamy i prosimy dalej, o zachowanie charakteru pokutnego wielkopostnych dni w naszych rodzinach. Niech będą to dalej dni pełne powagi, wyciszenia, umartwienia. W tym tygodniu, będziemy dalej dyżurowali w konfesjonale, aby ci którzy pragną, indywidualnie i ze spokojem, mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Wyspowiadać się można wieczorem od 17.30 i w czasie mszy świętych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia! Chorych i starszych parafian odwiedzimy z kapłańską posługą w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

 3) W piątek, 08. kwietnia, planujemy tradycyjną  Drogę Krzyżową, ulicami naszego osiedla. Rozpocznie się ona ok. 18.30. Nie będzie dlatego drugiej Mszy o godz. 19.00. 

4) Przyszła niedziela, 10. kwietnia., br.,  to będzie już  Niedziela Palmowa. Rozpoczniemy Wielki Tydzień Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy dzieci, aby wykonały z wierzbowych gałązek, traw i kwiatów, palmy, z pomocą osób dorosłych. Niech w żadnej rodzinie nie zabraknie świątecznej palmy.

          W niedzielę na każdej Mszy Świętej poświęcimy palmy w kościele, natomiast przed Mszą Św. o godz. 11.30, zbierzemy się przy krzyżu misyjnym gdzie najpierw nastąpi poświęcenie Palm i potem uroczysta procesja wokół kościoła.

          W Niedzielę Palmową wieczorem, o godz. 19.00, nasi młodzi parafianie, pod opieką wspólnoty Domowego Kościoła, chcieliby podjąć wysiłek Drogi Krzyżowej, rozpoczynając przy naszym kościele a następnie przejść rozważając modlitewnie przez las na Pierściennicę i nasze okoliczne góry. Zapraszamy – powrót, po ok. 2-3 godzinach.

5) Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze liturgicznego czasu Wielkiego Postu 2022r. Dzisiaj o godz. 17.15., zapraszamy jeszcze na pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie msza święta o godz. 18.00. Przypominamy, że wieczorne msze święte są już o godz. 18.00.

6) Dziękujemy za składane w kaplicy MB Częstochowskiej trwałe produkty spożywcze, którymi przed świętami Wielkanocnymi wspomożemy naszych biednych i w trudnej sytuacji parafian. Bóg zapłać darczyńcom!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszły do Domu Miłosiernego Ojca:

+Genowefa BUK,  lat 91., z ul. Kordeckiego;

+Stefania BOJARSKA,  lat 86., z ul. Kordeckiego;

+Danuta GÓRSKA,  lat 72., z ul. Kordeckiego;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…