V. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17.03.2024r.

mar 16, 2024

1) Kończymy  parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Przepraszamy w imieniu zaproszonego rekolekcjonisty, ks. Prof. Mariusza Rosika z Wrocławia, który nie mógł przybyć z powodu śmierci i pogrzebu swojego Arcybiskupa wrocławskiego, Mariana Gołębiowskiego. Dziękujemy z serca O. Arturowi, Karmelicie z klasztoru w Piotrkowicach, że podjął się tego trudu i niespodziewanego zadania. Składamy O. Arturowi gorące podziękowania oraz wielkanocne życzenia obfitości łask, radości i pokoju Zmartwychwstałego Pana! (Ofiara zbierana dzisiaj do koszyczków jest przeznaczona na utrzymanie klasztoru O.O Karmelitów Bosych w Piotrkowicach).

2) Przypominamy i prosimy dalej, o zachowanie charakteru pokutnego wielkopostnych dni w naszych rodzinach. Niech będą to dalej dni pełne powagi, wyciszenia, umartwienia. W tym tygodniu, będziemy dalej dyżurowali w konfesjonale, aby ci którzy pragną, indywidualnie i ze spokojem, mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia! Indywidualnie, można zgłaszać chorych i starszych parafian, których odwiedzimy z kapłańską.

 3) We wtorek w liturgii Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP. Niech to święto będzie przypomnieniem dla mężczyzn, zwłaszcza ojców i mężów, aby w św. Józefie szukali wzoru do pełnienia swych obowiązków.

W najbliższy piątek, 22. marca, planujemy tradycyjną  Drogę Krzyżową, ulicami naszej parafii i osiedla. (Przy sprzyjającej pogodzie). Rozpocznie się ona ok. 17.30. Nie będzie wiec drugiej Mszy o godz. 18.00.

4) Przyszła niedziela, 24. marca., br.,  to będzie już  Niedziela Palmowa. Rozpoczniemy Wielki Tydzień Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy dzieci, aby wykonały palmy z wierzbowych gałązek, traw i kwiatów, z pomocą osób dorosłych. Niech w żadnej rodzinie nie zabraknie świątecznej palmy. Palmy przygotowują także dzieci z naszej parafialnej Grupy Misyjnej. Będą dostępne przed mszami świętymi.

          W niedzielę na każdej Mszy Świętej poświęcimy palmy w kościele, natomiast przed Mszą Św. o godz. 11.30, zbierzemy się przy krzyżu misyjnym, gdzie najpierw nastąpi poświęcenie Palm a potem uroczysta procesja wokół kościoła.

5) W Niedzielę Palmową, o godz. 18.00, nasi młodzi parafianie, pod opieką wspólnoty Domowego Kościoła, chcieliby podjąć wysiłek Drogi Krzyżowej, rozpoczynając przy naszym kościele a następnie przejść rozważając modlitewnie Mękę Pańską, przez las na Pierściennicę i nasze okoliczne góry. Zapraszamy odważnych i wytrwałych – powrót, po ok. 2-3 godzinach.

6) Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze liturgicznego czasu Wielkiego Postu 2024r. Dzisiaj o godz. 16.15., zapraszamy jeszcze na pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie msza święta o godz. 17.00., kończąca rekolekcje.

7) Dziękujemy za składane w kaplicy MB Częstochowskiej trwałe produkty spożywcze, którymi przed świętami Wielkanocnymi nasz zespół charytatywny wspomoże biednych i w trudnej sytuacji parafian. Bóg zapłać darczyńcom!

8) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Janina PAJĄK,  lat 64., z ul. Czarnieckiego

+ Marian PATRZAŁEK,  lat 86., z ul. Chodkiewicza;

+ Hubert SŁAWETA,  lat 55., z ul. Dolnej;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…