V. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26.03.2023r.

mar 25, 2023

1) Kończymy  parafialne nasze Rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy rekolekcjoniście Br. Markowi HAŚKO, ze wspólnoty Braci Kapucynów w Kielcach,  za wspólną z nami modlitwę, trud prowadzenia rekolekcyjnych nauk. Ofiary  zbierane dziś do koszyczków przeznaczone są na wsparcie  kieleckiego klasztoru przy ul Warszawskiej  i wynagrodzenie dla Br. Marka,  za trud  Rekolekcji. Już teraz, składamy Bratu i wspólnocie Kapucyńskiej serdeczne, wielkanocne życzenia obfitości łask, radości i pokoju Zmartwychwstałego Pana! Dzisiaj, na zakończenie rekolekcji, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Listów św. Pawła Apostoła, połączone ze śpiewem pieśni religijnych. Adorację poprowadzi wspólnota rodzin naszej Parafii. 

2) Przypominamy i prosimy dalej, o zachowanie charakteru pokutnego wielkopostnych dni w naszych rodzinach. Niech będą to dalej dni pełne powagi, wyciszenia, umartwienia. W tym tygodniu, będziemy dalej dyżurowali w konfesjonale, aby ci którzy pragną, indywidualnie i ze spokojem, mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia! Chorych i starszych parafian odwiedzimy z kapłańską posługą w sobotę, 1. kwietnia, od godz. 9.00.

 3) W najbliższy piątek, 31. marca, planujemy tradycyjną  Drogę Krzyżową, ulicami naszego osiedla. Będziemy modlili się razem o uszanowanie wielkości i świętości Jana Pawła II. (Przy sprzyjającej pogodzie). Rozpocznie się ona ok. 17.30. Nie będzie dlatego drugiej Mszy o godz. 18.00.

4) 1. kwietnia przypada I. sobota miesiąca kwietnia. Od godz. 9.00., odwiedzimy starszych i chorych parafian z posługą kapłańską. Prosimy zgłaszać chorych. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

          Także 1. kwietnia, w sobotę wieczorem, przed Niedzielą Palmową, o godz. 18.30, nasi młodzi parafianie, pod opieką wspólnoty Domowego Kościoła, chcieliby podjąć wysiłek Drogi Krzyżowej, rozpoczynając przy naszym kościele a następnie przejść rozważając modlitewnie przez las na Pierściennicę i nasze okoliczne góry. Zapraszamy – powrót, po ok. 3 godzinach.

5) Przyszła niedziela, 2. kwietnia., br.,  to będzie już  Niedziela Palmowa. Rozpoczniemy Wielki Tydzień Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy dzieci, aby wykonały z wierzbowych gałązek, traw i kwiatów, palmy, z pomocą osób dorosłych. Niech w żadnej rodzinie nie zabraknie świątecznej palmy.

          W niedzielę na każdej Mszy Świętej poświęcimy palmy w kościele, natomiast przed Mszą Św. o godz. 11.30, zbierzemy się przy krzyżu misyjnym gdzie najpierw nastąpi poświęcenie Palm a potem uroczysta procesja wokół kościoła.

6) Także 02 kwietnia 2023 roku, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II,
organizowane są różnego rodzaju wydarzenia duszpasterskie. W tym dniu o godz. 21.00 na Placu św. Jana Pawła II w Kielcach, pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zgromadzimy się we wspólnej modlitwie różańcowej. Będzie to sposobność by wyrazić Bogu wdzięczność za dar św. Jana Pawła II, który w tym miejscu w 1991 roku zgromadził nas przy Matce Bożej Łaskawej Kieleckiej. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do wspólnej modlitwy pod pomnik św. Jana Pawła II, przy Katedrze.

7) Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze liturgicznego czasu Wielkiego Postu 2023r. Dzisiaj o godz. 16.15., zapraszamy jeszcze na pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie msza święta o godz. 17.00. Przypominamy, że wieczorne msze święte – dopiero od 1. kwietnia będą o godz. 18.00.

8) Dziękujemy za składane w kaplicy MB Częstochowskiej trwałe produkty spożywcze, którymi przed świętami Wielkanocnymi wspomożemy naszych biednych i w trudnej sytuacji parafian. Bóg zapłać darczyńcom!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Bożenna BANDROWSKA,  lat 88., z Alei Legionów;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…