V. Niedziela Zwykła, 04.II.2024r.

lut 7, 2024

– dzisiaj po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie sióstr i Braci z Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic Różańcowych.  Zapraszamy!

– także dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy dzieciom klas. III, przygotowującym się do I. Komunii św. ich książeczki do modlitwy.

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro w poniedziałek wspomnienie  Św. Agaty dz. i męczennicy;

– we wtorek wspomnienie liturgiczne św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

– w sobotę,  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

– W najbliższą niedzielę, 11. lutego., br., przypada także wspomnienie NMP z Lourdes; tego dnia będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorych, ustanowiony przez Św. Jana Pawła II, w 1992 roku. W czasie Mszy świętej o godz. 8.00., udzielimy starszym i chorym, Sakramentu Namaszczenia Chorych. Przypominamy, że przyjmujący Sakrament Namaszczenia Chorych powinni być w stanie łaski uświęcającej.  W parafii p.w. św. Stanisława Biskupa tym uroczystościom w wymiarze diecezjalnym, o godz. 13.00.,  będzie przewodniczył ks. Bp Marian Florczyk.

2) Zakończyliśmy wizytę duszpasterską- kolędę w Waszych rodzinach. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać!

Przypominamy, że w dni powszednie, msze święte są już, o godz. 17.00 i godz. 18.00. Także kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 17.30 do 18.30.

3) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwa modlitwą!

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.                                                      

SZCZĘŚĆ BOŻE!