V. NIEDZIELA ZWYKŁA, 06.II.2022r.

lut 5, 2022

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w czwartek,  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

– w piątek, 11. lutego., br., wspomnienie NMP z Lourdes; tego dnia będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorych, ustanowiony przez Św. Jana Pawła II, w 1992 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za chorych i z chorymi w naszym kościele. W czasie Mszy świętej o godz. 17.00., udzielimy chorym, Sakramentu Namaszczenia Chorych. Przypominamy, że przyjmujący Sakrament Namaszczenia Chorych powinni być w stanie łaski uświęcającej.

2) Rozpoczęliśmy nowy cykl przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, w grudniu 2022 roku. Prosimy młodzież z klas VII, aby zgłaszała się do ks. Łukasza w celu zapisania się i otrzymania właściwych wskazówek. Szczególnie prosimy o taki kontakt młodzież naszej parafii, która uczęszcza do innych szkół, niż nasza SP 9.

3) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwa modlitwą!

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego. Jest również ogólnopolski Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a dla chorych i starszych Biuletyn Apostolstwa Chorych;

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Kazimierz CIOSK,  lat 68., z ul. Rajtarskiej;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…