VI. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 05.V.2024r.

maj 4, 2024

1) Przeżywmy wielkanocny okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przypominamy tym którzy zaniedbali, o spowiedzi  i Komunii świętej wielkanocnej.  

Trwa maryjna modlitwa  miesiąca maja. W dni powszednie „nabożeństwa majowe” w naszym kościele są o godz. 18.30, po Mszy św. wieczornej,  a w niedziele,  o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

Prosimy, zadbajmy także o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i przydrożnych kapliczkach. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic Różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, w poniedziałek, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

– we wtorek, uroczystość NMP Matki Łaski Bożej, głównej patronki naszego miasta; Pisze w Komunikacie Ksiądz Biskup Ordynariusz, że pragniemy po raz kolejny, zgromadzić się przy Jej obrazie, by błagać o opiekę nad nami. W Bazylice Katedralnej, Mszy św. o godz. 19.00, będzie przewodniczył Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski. Po Mszy św. przejdziemy ulicami Kielc w procesji różańcowej, zawierzając nasze miasto i jego mieszkańców oraz prosząc, by Maryja była nadal łaskawa dla całej Kieleckiej Krainy.

– w środę, 8. maja., będziemy modlili się za wstawiennictwem  Św. Stanisława Biskupa, Głównego Patrona Diecezji Kieleckiej i całej Polski; Uroczystość odpustowa w parafii na Barwinku.

– najbliższa niedziela 12. maja., będzie obchodzona już  jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

– w poniedziałek, 13. maja, przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na Mszę świętą i pierwsze Fatimskie nabożeństwo maryjne, z wieczorną procesją różańcową, o godz. 20.00;

3) Pierwszą Komunię w naszej parafii będziemy przeżywali w sobotę 18. maja br., w dwóch turach, na Mszach świętych  o godz. 11.00 i 12.30. ZAPRASZAMY!

Zapraszamy także na XVIII Rodzinną Majówkę Rowerową, która  ruszy spod Katedry, w sobotę 18 maja, o godz. 9.00, pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Wszystkim parafianom, naszym gościom, składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętając o solenizantach i jubilatach tych dni. Polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!         

                                       SZCZĘŚĆ BOŻE!