VI. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 14.05.2023r.

maj 13, 2023

1)Wczoraj, grupa prawie pięćdziesięciu dzieci z klas III SP, przystąpiła w naszej parafii do pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom za współpracę w pięknym i owocnym przygotowaniu duchowym dzieci do tego wydarzenia. Bóg zapłać także za wszystkie prace związane z przygotowaniem, sprzątaniem i dekoracją kościoła na tę uroczystość. Szczególne podziękowania dla ks. Karola, ks. Łukasza, Pani katechetki Anety, organistów Michała i Czesława, Pana kościelnego Antoniego i Pana Piotra.

Cieszymy się liczną obecnością gości, krewnych i przyjaciół. Czujcie się u nas dobrze i prosimy, aby wszystkim Dobry Bóg błogosławił! Dziękujemy za obecność i współpracę wychowawczą nauczycieli z naszej Szkoły Podstawowej; to także ich święto i ogromna zasługa w przygotowaniu dzieci.

Chciejmy dalej przeżywać te dni w sposób godny, w rodzinnej atmosferze spotkania, gdzie na pierwszym miejscu gości Pan Bóg i Jego Prawo Braterskiej Miłości. Szczególną troską i wyróżnieniem otoczmy dzieci I Komunii Świętej. One są tu najważniejsze, bo najważniejszy jest Jezus Chrystus, którego przyjęły do swojego życia.

2) Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień, dziękczynienie za dar Eucharystii i przyjętej Komunii świętej. Dzieci będą przychodziły w dni powszednie na godz. 18.00, w swoich świątecznych strojach, na specjalne Msze Święte i nabożeństwo majowe;

– dzisiaj w niedzielę, o godz. 11.30, modlimy się dziękując rodzicom za dar życia i wychowanie; Na zakończenie Mszy świętej uroczysta procesja eucharystyczna z udziałem wszystkich dzieci I. Komunii świętej.

– jutro, w poniedziałek będziemy się modlili  za Babcie i Dziadziusiów.

– we wtorek – będzie to Msza Św. i modlitwa  w intencji misji i misjonarzy; zbierzemy też ofiarę na pomoc Misyjnemu Dziełu Diecezji Kieleckiej

– w środę będziemy się modlili  za nauczycieli i wychowawców ze SP 9;

– w czwartek, modlitwa w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii;

 – w piątek  udamy się z jedną z klas dzieci I. Komunii i ich rodzicami na pielgrzymkę dziękczynienia do Krakowa – Łagiewnik;

– w sobotę modlimy się  za rodziców chrzestnych, matki i ojców chrzestnych;

3) Kończy się okres wielkanocny. Prosimy tych, którzy zaniedbali, aby jak najszybciej przygotowali się do spowiedzi  i Komunii świętej wielkanocnej.

         Dzisiaj Nabożeństwa Majowe: na Pakoszu o godz. 15.00 i w kościele o godz. 17.30.

 4) Za tydzień po, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z czytaniem Listów św. Pawła Apostoła oraz pieśniami uwielbienia. 

5) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– we wtorek, święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i Patrona Polski

– w piątek rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego;

-najbliższa niedziela będzie uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszły do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Lidia ŻOŁĄDEK,  lat 71., z ul. Sobieskiego;

+ Barbara KOZAK,  lat 63., z Alei na Stadion;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…