VI. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22.05.2022r.

maj 21, 2022

1) W tych dniach szczególnie pamiętamy i modlimy się za wstawiennictwem naszego wielkiego i świętego rodaka św. papieża Jana Pawła II. Młodzież i ministranci naszej parafii rozprowadzają  papieskie kremówki z Wadowic. Kupując te ciastka wspomożemy ich wakacyjne wyjazdy i pielgrzymkę.

2) Kończy się okres wielkanocny. najbliższa niedziela to będzie już niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Prosimy tych, którzy zaniedbali, aby jak najszybciej przygotowali się do spowiedzi  i Komunii świętej wielkanocnej.

         Dzisiaj Nabożeństwa Majowe: na Pakoszu o godz. 15.00 i w kościele o godz. 17.30. We wtorek 24. maja, o godz. 20.00., Koła Różańcowe będą się modlić przy krzyża na ul. Sobieskiego, naprzeciw stacji benzynowej.

Dzisiaj o godz. 15.00 będzie transmitowana w Telewizji Trwam beatyfikacja Francuzki Pauliny Jaricot, która 200 lat temu dała początek Różom Żywego Różańca. Dla ludzi modlących się na różańcu i należących do Kół Różańcowych to wielka łaska i radość, że mamy w niebie kolejną orędowniczkę w naszych codziennych sprawach. W dniach 03 -04 czerwca 2022 roku na Jasnej Górze odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Różańcowy oraz X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania na te uroczystości.

3) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

w czwartek, wspomnienie św. Filipa Nereusza.  

Ten dzień w Polsce, tradycyjnie jest także Dniem Matki. Dzieci niech pamiętają i złożą życzenia swoim mamom. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy za nasze mamy w naszym kościele. Zmarłym mamom wypraszajmy nagrodę nieba.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Krzysztof  TRZECIAK,  lat 79., z ul. Czarnieckiego;

+ Helena KACZOR,  lat 86., z ul. Batorego;

+ Krystyna KULA,  lat 90., z ul. Sobieskiego DPS;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…