VI. Niedziela Zwykła, 11.02.2024r.

lut 22, 2024

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

W najbliższą środę, 14. lutego, Popielcem rozpoczniemy liturgiczny czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową, w naszym kościele, Msze Święte z kazaniem i wymownym obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00, o 17.00 szczególnie z udziałem dzieci i o 19. 00 dla dłużej pracujących i młodzieży;

Należy pamiętać, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich katolików między 18 a 60 rokiem życia.

         Dzień Środy Popielcowej stanie się też dla nas swoistym sprawdzianem naszego chrześcijaństwa i odpowiedzialności za praktykę wiarę. Tego dnia, 14. lutego br., przypadają także tzw. Walentynki. Dla prawdziwego chrześcijanina Środa Popielcowa to wyjątkowy dzień pokuty i postu i jest nie do pogodzenia ze świeckim i rozdmuchanym przez media walentynkowym sposobem życia.

3) W najbliższy i każdy piątek Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych będzie o godz. 16.15, (przed Mszą Świętą o godz. 17.00).

O godz. 18.00., będzie jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii oraz wspólnota rodzin Domowego Kościoła. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących.

Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie będziemy zbierać ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

W każdą niedzielę, o godz. 16.15., będziemy odprawiali nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z krótkim pasyjnym kazaniem. Następnie msza święta o godz. 17.00.

Pamiętajmy o charakterze pokutnym tych rozpoczynających się, szczególnych 40 wielkopostnych dni. Prosimy o większe wyciszenie w rodzinach, ograniczenie głośnego słuchania muzyki  i innych rozrywek. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu i papierosów. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

Tradycyjnie wystawimy specjalny kosz na trwałe produkty spożywcze oraz skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą wesprzemy biednych współbraci.

4) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwa modlitwą!

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Jerzy SZYMKOWSKI, lat 72., z ul. Kwarcianej,

+ Henryka SŁONINA, lat 92., z ul. Szczepaniaka,

                        Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…