VII. Niedziela Zwykła 19.II.2023r.

lut 18, 2023

1)Dzisiaj odpowiadamy  na apel solidarności, aby modlić się i przeprowadzić zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać darczyńcom!

         Na Mszy świętej o godz. 11.30 poświecimy dzieciom klas III SP, ich książeczki do modlitwy. Przypomnijmy w naszych rodzinach.

Także dzisiaj, po Mszy świętej wieczornej, spotkanie modlitewne tekstami listów św. Pawła Apostoła i śpiewem pieśni religijnych. Modlitwę poprowadzi i zaprasza wszystkich, parafialna wspólnota Rodzin Domowego Kościoła w naszej parafii.

2) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

W najbliższą środę, 22. lutego, Popielcem rozpoczniemy liturgiczny czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową, w naszym kościele, Msze Święte z kazaniem i wymownym obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00,  o 12.00., o 17.00 szczególnie dla dzieci i o 19. 00 dla dłużej pracujących i młodzieży;

Należy pamiętać, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post. Do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy, którzy ukończyli 14. rok życia, aż do śmierci. Zachowujemy również post ścisły, spożywając tylko trzy posiłki, w tym jeden do syta, który obowiązuje od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60..

3) W najbliższy i każdy piątek Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych będzie o godz. 16.15, (przed Mszą Świętą o godz. 17.00).

O godz. 18.00., będzie jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii oraz wspólnota rodzin Domowego Kościoła. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących.

Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie będziemy zbierać ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

W każdą niedzielę, o godz. 16.15., będziemy odprawiali nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z krótkim pasyjnym kazaniem. Następnie msza święta o godz. 17.00.

Pamiętajmy o charakterze pokutnym tych rozpoczynających się, szczególnych 40 wielkopostnych dni. Prosimy o większe wyciszenie w rodzinach, ograniczenie głośnego słuchania muzyki  i innych rozrywek. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu i papierosów. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

Tradycyjnie wystawimy specjalny kosz na trwałe produkty spożywcze oraz skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą wesprzemy biednych współbraci.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy także kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na progu Wielkiego Postu podejmijmy abstynencję od napojów alkoholowych, jako drogę prowadzącą do wolności nas i naszych bliskich. Módlmy się o trzeźwość dla członków rodzin z problemem alkoholowym, bo oni najbardziej tego daru potrzebują.

4) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwa modlitwą!

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego. Jest również ogólnopolski Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a dla chorych i starszych Biuletyn Apostolstwa Chorych;

         Przypominamy o pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i zapisy u ks. Karola.

                                                                            SZCZĘŚĆ BOŻE!