VIII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.II.2022r.

lut 26, 2022

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

W najbliższą środę, 02. marca, Popielcem rozpoczniemy liturgiczny czas Wielkiego Postu.  

W Środę Popielcową, w naszym kościele, Msze Święte z kazaniem i wymownym obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00,  o 11.30., o 17.00 szczególnie dla dzieci i o 19. 00 dla młodzieży i dla  dłużej pracujących;

Należy pamiętać, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich katolików między 18 a 60 rokiem życia.

2) Czwartek jest pierwszym w miesiącu marcu, o godz. 16.00., zapraszamy na tzw., Godzinę Świętą, modlitwę adoracyjną w ciszy.

3) W najbliższy i każdy piątek Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych będzie o godz. 16.15, (przed Mszą Świętą o godz. 17.00). O 17.30., nabożeństwo ku czci NSPJ i Różaniec.

O godz. 18.00., będzie jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii oraz wspólnota rodzin Domowego Kościoła. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących.

Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie będziemy zbierać ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

W każdą niedzielę, o godz. 16.15., będziemy odprawiali pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie msza święta o godz. 17.00.

Pamiętajmy o charakterze pokutnym tych rozpoczynających się, szczególnych 40 wielkopostnych dni.   Prosimy o większe wyciszenie w rodzinach, ograniczenie głośnego słuchania muzyki  i innych rozrywek. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu i papierosów. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

Tradycyjnie wystawimy specjalny kosz na trwałe produkty spożywcze oraz skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą wesprzemy biednych współbraci.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy także 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasłem przewodnim są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Na progu Wielkiego Postu podejmijmy abstynencję od napojów alkoholowych, jako drogę prowadzącą do wolności nas i naszych bliskich. Módlmy się o trzeźwość dla członków rodzin z problemem alkoholowym, bo oni najbardziej tego daru potrzebują.

4) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwa modlitwą! W piątek, będziemy szczególnie pamiętali o tych , którym patronuje św. Kazimierz.

5) W dniu 12 marca br. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Właśnie z tej okazji, pragniemy  zachęcić do podjęcia nowenny do Św. Andrzeja Boboli, w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa. Nowenna rozpocznie się 3 marca br.,

6) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego.

7) Wszyscy jesteśmy przejęci wojną, która toczy się na Ukrainie. Dzisiaj, ale i w przyszłą niedzielę będziemy się modlili o pokój i zbierzemy do puszek ofiarę na wsparcie uciekinierów zza wschodniej granicy. Bóg zapłać darczyńcom!

                                       SZCZĘŚĆ BOŻE!