X.NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.06.2023r.

cze 11, 2023

1)Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim parafianom za życzliwe zaangażowanie, pomoc i przygotowanie procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli z pomocą i ustawiali ołtarze, paniom, które zbierały na kwiaty i dekorowały ołtarze wszystkim, już bez wymieniania za tworzenie dobra, składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Trwa dalej tzw. Oktawa Bożego Ciała, w dni powszednie, wieczorem o godz. 18.00 odprawiamy Msze Święte wotywne o Najświętszej Eucharystii wraz z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Dzisiaj, procesja eucharystyczna z udziałem dzieci  I. Komunii i tych, które obchodzą rocznicę I. Komunii, będzie zaraz po Sumie, zakończona błogosławieństwem eucharystycznym w kościele;

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– we wtorek, wspomnienie liturgiczne Św. Antoniego z Padwy; Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę świętą i kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

– w środę wspomnienie Bł. Michała Kozala, bp i męczennika

W najbliższy czwartek, zapraszamy o godz. 18.00., na zakończenie Oktawy Bożego Ciała;  procesja eucharystyczna wokół samego kościoła, z czytaniem  czterech Ewangelii, podobnie jak w Boże Ciało. Prosimy o podarowanie kwiatów ogrodowych do dekoracji ołtarzy, już w środę po południu. Panie, które opiekują się ogrodami i dbają o kwiaty prosimy już o podarowanie płatków kwiatów, bzów, które dzieci sypią w czasie procesji do końca Oktawy.

Na zakończenie, przy ostatnim ołtarzu przed kościołem, tradycyjnie poświęcimy wianki i kwiaty.

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

3) Najbliższą niedzielę 18. czerwca, br., chcielibyśmy przeżyć w wymiarze misyjnym. Cieszymy się że przyjedzie do nas, w ramach swego urlopu wypoczynkowego Sr. Małgorzata Lech, nasza parafianka, która już od kilku lat pracuje duszpastersko w Kamerunie, na afrykańskiej ziemi. Sr. Małgorzata będzie się modliła z nami i podzieli się także swoim doświadczeniem z pracy misyjnej. W te spotkania włączą się nasze grupy parafialne, szczególnie wspólnota Dzieci Przyjaciół Misji. Pragniemy także wspomóc Sr. Małgorzatę i pracujące w Kamerunie Siostry Pallotynki naszą ofiarą, którą zbierzemy za tydzień, do puszek przy wyjściu z kościoła.

4) Zainteresowanych mieszkańców ul. Rajtarskiej i ul.  Chodkiewicza, gdzie był ołtarz na Boże Ciało, ofiarodawcom na kwiaty, informujemy, że Msza święta dziękczynna, w intencji o błogosławieństwo Boże dla ich rodzin, będzie 18. czerwca o godz. 10.00.

5) Dzisiaj, tak jak zapowiadaliśmy, na prośbę Kurii Diecezjalnej przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Bóg zapłać darczyńcom!

6) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Włodzimierz LEPUCKI, lat 92, z ul. Pakosz;

+ Lucyna NOWAK, lat 75, z ul. Mahometańskiej;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…