XI. NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.06.2023r.

cze 17, 2023

1) Dzisiaj, tę niedzielę, Dzień Pański, chcemy przeżyć w wymiarze misyjnym. Cieszymy się że jest z nami Sr. Małgorzata Lech, nasza parafianka, która już od kilku lat pracuje duszpastersko w Kamerunie, na afrykańskiej ziemi. Sr. Małgorzata modli się z nami i dzieli się swoim doświadczeniem z pracy misyjnej. W te spotkania włączają się nasze grupy parafialne, szczególnie wspólnota Dzieci Przyjaciół Misji. Pragniemy także wspomóc Sr. Małgorzatę i pracujące w Kamerunie Siostry Pallotynki naszą ofiarą, którą zbieramy do puszek, przy wyjściu z kościoła.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

– w piątek, o godz. 10.00 Mszą świętą dziękczynną, kończymy rok szkolny i katechetyczny dla wszystkich uczniów SP, od kl. 0, do klasy VIII. Będziemy się modlili razem o błogosławione i szczęśliwe przeżycie zasłużonych wakacji. Zapraszamy dzieci młodzież nauczycieli i rodziców na wspólna modlitwę i dziękczynienie.             Przez cały tydzień zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi na zakończenie roku szkolnego.

– w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; odpust w parafii pw. św. Jana Chrzciciela, pod Telegrafem;

– w przyszłą niedzielę, o godz. 11.30 uroczystą Mszę świętą dziękczynną za 25. lat Sakramentu Kapłaństwa, odprawi nasz rodak ks. Adam NYK, ze Zgromadzenia Księży Salezjanów.

3) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Janina TUTAJ, lat 87, z ul. Kordeckiego;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…