XII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 19.06.2022r.

cze 18, 2022

 1)Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim parafianom za życzliwe zaangażowanie, pomoc i przygotowanie procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli z pomocą i ustawiali ołtarze, paniom, które zbierały na kwiaty i dekorowały ołtarze wszystkim, już bez wymieniania za tworzenie dobra, składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Trwa dalej tzw. Oktawa Bożego Ciała, w dni powszednie, wieczorem o godz. 18.00 odprawiamy Msze Święte wotywne o Najświętszej Eucharystii wraz z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Dzisiaj, procesja eucharystyczna z udziałem dzieci  I. Komunii i tych, które obchodzą rocznicę I. Komunii, będzie zaraz po Sumie, zakończona błogosławieństwem eucharystycznym w kościele;

2) Trwa III DIECEZJALNY KONGRES EUCHARYSTYCZNY. W dniach oktawy po Bożym Ciele, od 17.06 do 23.06. w ramach modlitwy Kongresu Eucharystycznego zapraszamy codziennie wszystkich parafian do wieczornej Adoracji, od godz. 19.30. do 21.00. Zachęcamy wtedy do tej wspólnotowej modlitwy w ciszy. Prosimy sobie wybrać, choć jeden dzień w tym tygodniu, na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Także dzisiaj, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z czytaniem listów św. Pawła Apostoła i śpiewem pieśni uwielbienia. 

3) W najbliższy czwartek, zapraszamy o godz. 18.00., na zakończenie Oktawy Bożego Ciała;  procesja eucharystyczna wokół samego kościoła, z czytaniem  czterech Ewangelii, podobnie jak w Boże Ciało. Prosimy o podarowanie kwiatów ogrodowych do dekoracji ołtarzy, już w środę po południu. Panie, które opiekują się ogrodami i dbają o kwiaty prosimy już o podarowanie płatków kwiatów, bzów, które dzieci sypią w czasie procesji do końca Oktawy.

Na zakończenie, przy ostatnim ołtarzu przed kościołem, tradycyjnie poświęcimy wianki i kwiaty.

4) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– we wtorek, wspomnienie liturgiczne Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

– w czwartek, zakończenie oktawy Bożego Ciała;

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

W piątek, o godz. 10.00., będziemy się modlili na Mszy świętej dziękczynnej za miniony Rok Szkolny, dla całej SP 9, z prośbą o szczęśliwie przeżycie wakacji. Zapraszamy dzieci, młodzież nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

5) Dzisiaj, na prośbę Kurii Diecezjalnej przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Bóg zapłać darczyńcom!

6) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Robert CHMIELEWSKI, lat 66., z ul. Wybranieckiej;

+ Stefan WAŚ, lat 82., z ul. Kordeckiego; (pogrzeb w czwartek, o godz. 13.00.)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…