XII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.VI.2024r.

cze 22, 2024

Dzisiaj, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez Wspólnotę Rodzin naszej Parafii,  połączoną z czytaniem listów z Nowego Testamentu.

1) W Liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– jutro, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

– w piątek,  wspomnienie św. Ireneusza bp i męczennika;

– w sobotę 29. czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; Ofiara na tacę, w tym dniu zbierana, jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2) Dzisiaj, pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność” odbędzie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Kieleckiej. Jest to świadectwo przywiązania do jednej z największych wartości, jaką jest życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00 Mszą św. w Bazylice Katedralnej. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

3) We wtorek 2 lipca br. zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 pod przewodnictwem księdza bpa Piotra Turzyńskiego. Serdecznie zachęcamy nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty do udziału w pielgrzymce.

4) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

SZCZĘŚĆ BOŻE!