XII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.06.2023r.

cze 24, 2023

1)Dzisiaj, o godz. 11.30 uroczystą Mszę świętą dziękczynną za 25. lat Sakramentu Kapłaństwa, odprawi nasz rodak ks. Adam NYK, ze Zgromadzenia Księży Salezjanów.

Także dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z czytaniem listów św. Pawła i śpiewem pieśni religijnych.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– w środę wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika;

– w czwartek, uroczystość  Św. Apostołów Piotra i Pawła; Będziemy się modlili w intencjach Ojca świętego Franciszka, a zebraną ofiarą tzw. „świętopietrzem” wspomagamy działalność Stolicy Apostolskiej.

– w sobotę, która jest już pierwszą w miesiącu lipcu, o godz. 17.00., adoracja i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP

2) Zapraszamy jeszcze przez kilka dni, na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

4)Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

5) Zaczęły się gorące wakacje. Starajmy się o godny strój do kościoła. Okażmy szacunek Panu Bogu i bliźniemu.  Starajmy się o taki respekt wobec spraw Bożych, jak czynimy to np., w krajach muzułmańskich – zakryte ramiona, długie spodnie.

6) Dyrektor SP nr 9 w Kielcach informuje, że rozpoczęły się zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły proszeni są, aby nie zwlekali z dostarczeniem karty zgłoszeniowej do sekretariatu szkoły. Wszelkie informacje i dokumenty dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce lub w sekretariacie szkoły.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!         

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Mieczysław KOSZEWSKI, lat 87., z ul. Lisowczyków;

(Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00)

+ Tadeusz KIERES, lat 71., z ul. Osobnej;

(Pogrzeb w środę o godz. 13.00)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…