XIII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 02.07.2023R.

lip 8, 2023

1) W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– w poniedziałek święto, świętego Tomasza Apostoła;

–  z racji 1. czwartku miesiąca od godz. 17.00 tzw. GODZINA ŚWIĘTA

– piątek jest pierwszym w miesiącu lipcu. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 18.00., Nabożeństwo ku czci NSPJ.

– w sobotę, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

2) Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka, pod hasłem Z MARYJĄ WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY  . Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie.

3)Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

4) Zaczęły się gorące wakacje. Starajmy się o godny strój do kościoła. Okażmy szacunek Panu Bogu i bliźniemu. 

5) Dyrektor SP nr 9 w Kielcach informuje, że rozpoczęły się zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły proszeni są, aby nie zwlekali z dostarczeniem karty zgłoszeniowej do sekretariatu szkoły. Wszelkie informacje i dokumenty dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce lub w sekretariacie szkoły.

6) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!         

                                                                  SZCZĘŚĆ BOŻE!