XIII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.06.2022r.

cze 24, 2022

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika;

– w środę, uroczystość  Św. Apostołów Piotra i Pawła; Będziemy się modlili w intencjach Ojca świętego Franciszka, a zebraną ofiarą tzw. „świętopietrzem” wspomagamy działalność Stolicy Apostolskiej.

– piątek jest pierwszym w miesiącu lipcu. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 18.00., Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także, dzień imienin ks. Bpa Mariana Florczyka. Będziemy pamiętali o Nim w naszych modlitwach

– w sobotę, z racji 1. soboty miesiąca o godz. 17.30., adoracja i nabożeństwo ku czci NSNMP

2) Zapraszamy jeszcze przez kilka dni, do środy, na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

4) Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka, w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie.

5) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

Zaczęły się gorące wakacje. Starajmy się o godny strój do kościoła. Okażmy szacunek Panu Bogu i bliźniemu.  Starajmy się o taki respekt wobec spraw Bożych, jak czynimy to np., w krajach muzułmańskich – zakryte ramiona, długie spodnie.

6) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Robert CHMIELEWSKI, lat 66., z ul. Wybranieckiej;

+ Stefan WAŚ, lat 82., z ul. Kordeckiego;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…