XIII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.VI. 2024r.

lip 1, 2024

1) Zapraszamy jeszcze tylko dzisiaj o 17.30., na Nabożeństwo Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2) W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– w środę przypada święto, świętego Tomasza Apostoła;

–  z racji 1. czwartku miesiąca od godz. 17.00 tzw. GODZINA ŚWIĘTA; możliwość modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem;

– piątek jest pierwszym w miesiącu lipcu. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 18.00., Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; O 17.00 Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP;

3) Od 05. Sierpnia do 13. Sierpnia br., po raz czterdziesty trzeci na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka . Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka.

4)Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

5) Zaczęły się gorące wakacje. Starajmy się o godny strój do kościoła. Okażmy szacunek Panu Bogu i bliźniemu. 

6) W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach prezentowana jest ciekawa wystawa na temat Chrystusowego Krzyża. Wiele eksponatów pochodzi z diecezji kieleckiej.  

W czasie wakacji serdecznie zapraszamy do zwiedzania tej interesującej wystawy, także indywidualnie.

7) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

8) Pragniemy także poinformować, że ks. Biskup Ordynariusz mianował ks. Adama Kaczmarczyka,  wikariusza naszej parafii, administratorem i proboszczem parafii w Zielenicach, w dekanacie Słomnickim.

Równocześnie ks. Biskup mianował wikariuszem naszej parafii ks. Tomasza Kubickiego, dotychczas wikariusza parafii p.w. Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie. Życzymy księżom Bożego błogosławieństwa i sił na drodze nowej odpowiedzialności duszpasterskiej w Kościele Kieleckim i otaczamy życzliwą modlitwą.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

                                                                  SZCZĘŚĆ BOŻE!