XIV. NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.07.2024r.

lip 11, 2024

Po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Sióstr i Braci z Róż Żywego Różańca i zmiana Tajemnic Różańcowych;

1) W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– jutro, w poniedziałek, wspomnienie liturgiczne, św. Jana z Dukli;

– w czwartek ,święto św. Benedykta opata patrona Europy;

– w piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu  bp i męczennika

– w sobotę, 13. Lipca., wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta., O godz. 20.00., zapraszamy na Mszę świętą i kolejne Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową wokół kościoła;

2) Od 05. Sierpnia do 13. Sierpnia br., na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Od 19. Sierpnia do 22. Sierpnia do Pani Jasnogórskiej pojedzie także pielgrzymka rowerowa. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka.

3)Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

4) Zaczęły się gorące wakacje. Starajmy się o godny strój do kościoła. Okażmy szacunek Panu Bogu i bliźniemu. 

5) W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach prezentowana jest ciekawa wystawa na temat Chrystusowego Krzyża. Wiele eksponatów pochodzi z diecezji kieleckiej.  W czasie wakacji serdecznie zapraszamy do zwiedzania tej interesującej wystawy, także indywidualnie.

6) Dyrektor SP nr 9 w Kielcach informuje, że trwają zapisy do Szkoły Podstawowej. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły proszeni są, aby nie zwlekali z dostarczeniem karty zgłoszeniowej do sekretariatu szkoły. Wszelkie informacje i dokumenty dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce lub w sekretariacie szkoły.

7) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Mieczysław ZUBEK, lat 78, z ul. Ks. Ściegiennego;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…