XIV. NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.07.2023r.

lip 8, 2023

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:

– we wtorek wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy;

Tego dnia modlimy się i pamiętamy o  tragicznych wydarzeniach z 11 i 12 lipca 1943 roku kiedy UPA dokonała ataku na polskich mieszkańców około 150 miejscowości na Wołyniu w powiatach włodzimierskim, horochowskim, kowelskim i łuckim. Nacjonaliści mordowali ludzi często gromadzących się w kościołach na niedzielnych mszach świętych. Około 50 kościołów katolickich na Wołyniu zostało spalonych i zburzonych. Ludobójstwa na dorosłych, dzieciach i starcach dokonywano z niebywałym okrucieństwem. Módlmy się za ofiary tych pogromów i zbrodni. Prośmy także dzisiaj o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.

– w środę, 12 lipca., wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; Tego dnia, przypada 23. r. śmierci ks. kan. Mariana Goska, byłego proboszcza naszej parafii. Msza św. w intencji śp. ks. Mariana Goska odbędzie się w tym dniu o godz. 18:00. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

– w czwartek, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; W czwartek wieczorem, (13.07), zapraszamy także na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, o godz. 20:00.

– w piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

2) Zapowiadamy, że za dwa tygodnie, w niedzielę 23. lipca,  z racji bliskiego wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, po wszystkich mszach świętych, na parkingach od strony ul. Sobieskiego i ul. Batorego, poświecimy nasze pojazdy.

Serdecznie zapraszamy kierowców i podróżujących do wspólnej modlitwy. Ofiara zbierana tradycyjnie z tej okazji, wspomoże naszych, kieleckich misjonarzy.

3) Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem Z MARYJĄ WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY  . Od 5. do 13. sierpnia br., pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy odbywają się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia pielgrzymiej drogi ofiarować, szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie.

Powstanie także Grupa Pielgrzymów Duchowych, którzy w swoich domach, często w chorobie, samotności i starości będą się modlić i wspierać duchowo naszych pielgrzymów.

Prosimy już teraz o pomoc w przyjęciu pielgrzymów z grupy żółto-niebieskiej, na nocleg w naszych domach 8. sierpnia, br. Zgłoszenia z adresem i liczba pielgrzymów można zgłaszać w zakrystii.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!         

                                                                            SZCZĘŚĆ BOŻE !