XIX. Niedziela Zwykła, 07.08.2022r.

sie 6, 2022

1) Kielecka Piesza Pielgrzymka, pod hasłem „Z Maryją posłani, w pokoju Chrystusa” jest w drodze. Jutro w naszej parafii, będziemy gościć tradycyjnie grupę żółto-niebieską pielgrzymów. Dziękujemy osobom, które zgłosiły, że mogą przyjąć pielgrzymów na nocleg. Jutro o godz. 20.30., zapraszamy wszystkich parafian na Apel Jasnogórski z pielgrzymami!

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek, wspomnienie Św. Dominika;

– we wtorek, święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein patronki Europy.

– w środę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika

– w czwartek wspomnienie  św. Klary dziewicy;

– w sobotę, 13. sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na Mszę świętą i kolejne nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową;(nie ma o 19.00);

– w najbliższa niedzielę, także wspomnienie liturgiczne, św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika z obozu koncentracyjnego w Auschwitz; Będziemy się modlili przy relikwiach świętego, które mamy  w naszej świątyni;

 – w poniedziałek, 15. sierpnia, br., będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia NMP. Oczywiście porządek Mszy Świętych będzie jak w każda niedzielę. Na  wszystkich mszach świętych tradycyjnie też poświęcimy zboża, zioła, kwiaty i tegoroczne owoce.

3) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie pamiętamy w modlitwie o naszych parafianach wypoczywających na wakacjach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina. Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

4) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

5) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+  Eugeniusz CZWARTOSZ,  lat 67., z ul. Chodkiewicza; (ostatnio zamieszkały na ternie parafii Łączna)

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…