XIX. NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.08.2023r.

sie 12, 2023

1) Pragniemy podziękować wszystkim, którzy z otwartym sercem przyjęli w swoich domach i ugościli pielgrzymów naszej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Dziękujemy za wspólna z pielgrzymami modlitwę w czasie wieczornego Apelu Jasnogórskiego. Pielgrzymi, którzy  dzisiaj weszli do Częstochowy prosili, aby jeszcze raz przekazać parafianom serdeczne podziękowania.

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

Dzisiaj, 13. sierpnia, zapraszamy jeszcze na dodatkową Mszę świętą i nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Pamiętajmy zabrać lampiony na procesje różańcową.

– Jutro będziemy obchodzili wspomnienie liturgiczne, św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika z obozu koncentracyjnego w Auschwitz; Modlimy się przy relikwiach świętego, które mamy  w naszej świątyni;

3) We wtorek, 15. sierpnia, br., będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to tzw., święto nakazane i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

Oczywiście porządek Mszy Świętych będzie jak w każda niedzielę. 

Na  wszystkich mszach świętych tradycyjnie poświęcimy zboża, zioła, kwiaty i tegoroczne owoce.

Pamiętamy, że jest to także Dzień Wojska Polskiego i kolejna rocznica zwycięskiej i decydującej o naszej niepodległości, bitwy pod Warszawą, z Armią Sowiecką. Niech ten dzień będzie wspomnieniem i modlitwą za tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.

– w czwartek wspomnienie św. Jacka, prezbitera

4) Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby 15 sierpnia 2023 r. był Dniem Solidarności ze Słowenią. Biskupi proszą o modlitwę za poszkodowanych w tragicznej powodzi oraz zwracają się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie w tym dniu we wszystkich parafiach zbiórki do puszek, na pomoc poszkodowanym.

5) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

6) Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

                                                         SZCZĘŚĆ BOŻE!