XV. Niedziela Zwykła, 10.VII. 2022r.

lip 9, 2022

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek św. Benedykta, opata, patrona Europy;

Tego dnia modlimy się i pamiętamy o  wydarzeniach z 11 i 12 lipca 1943 roku kiedy UPA dokonała ataku na polskich mieszkańców około 150 miejscowości na Wołyniu w powiatach włodzimierskim, horochowskim, kowelskim i łuckim. Nacjonaliści mordowali ludzi często gromadzących się w kościołach na niedzielnych mszach świętych.

Około 50 kościołów katolickich na Wołyniu zostało spalonych i zburzonych. Ludobójstwa na dorosłych, dzieciach i starcach dokonywano z niebywałym okrucieństwem. Módlmy się za ofiary tych pogromów i zbrodni. Prośmy także dzisiaj, o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.

– we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; Tego dnia, przypada 22. r. śmierci ks. kan. Mariana Goska, byłego proboszcza naszej parafii. Msza św. w intencji śp. ks. Mariana Goska odbędzie się w tym dniu o godz. 18:00. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

– w środę, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; W środę, (13.07) zapraszamy także na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, o godz. 20:00.

– w piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

– w sobotę Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

2) Za tydzień w niedzielę 17. lipca,  z racji bliskiego wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, po wszystkich mszach świętych, na parkingach od strony ul. Sobieskiego i ul. Batorego, poświecimy pojazdy. Serdecznie zapraszamy kierowców i podróżujących do wspólnej modlitwy. Ofiara zbierana tradycyjnie z tej okazji, wspomoże naszych, kieleckich misjonarzy.

3) Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka, w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy trwają do 24 lipca i są tylko ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje są umieszczone na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego, kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie.

4) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

5) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

6) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

Szczęść Boże!