XV. Niedziela Zwykła, 16.07.2023r.

lip 15, 2023

1)Za tydzień, w niedzielę 23. lipca, ,  z racji bliskiego wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich mszach świętych, na parkingach od strony ul. Sobieskiego i ul. Batorego, poświecimy nasze pojazdy.

Serdecznie zapraszamy kierowców i podróżujących do wspólnej modlitwy. Ofiara zbierana tradycyjnie z tej okazji, wspomoże naszych, kieleckich misjonarzy.

2) Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem Z MARYJĄ WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY  . Od 5. do 13. sierpnia br., pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy odbywają się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia pielgrzymiej drogi ofiarować, szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie.

Powstanie także Grupa Pielgrzymów Duchowych, którzy w swoich domach, często w chorobie, samotności i starości będą się modlić i wspierać duchowo naszych pielgrzymów.

Prosimy już teraz o pomoc w przyjęciu pielgrzymów z grupy żółto-niebieskiej, na nocleg w naszych domach 8. sierpnia, br. Zgłoszenia z adresem i liczba pielgrzymów można zgłaszać w zakrystii.

3) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

4)Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

W czasie gorących wakacji starajmy się o godny strój do kościoła. Okażmy szacunek Panu Bogu i bliźniemu. 

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!         

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Anna BEZA,  lat 63., z ul. Kordeckiego;

(Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00)

Pragniemy podziękować delegacji naszych parafian, która uczestniczyła w pogrzebie S. Andrzeji ŚMIAŁOWSKIEJ, Urszulkanki, która zmarła w wieku 100 lat.

Będziemy pamiętali w modlitwach o Sr. Andrzeji i  w Mszach świętych, w najbliższą sobotę 22. lipca o godz. 18.00 i 3. września br., o godz. 9.00 w kaplicy Sióstr Urszulanek w Lipnicy. Te msze święte zostały zamówione przez naszych parafian.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…