XVI. Niedziela Zwykła, 17.07.2022r.

lip 16, 2022

1) Dzisiaj, tak jak zapowiadaliśmy, z racji bliskiego wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, po wszystkich mszach świętych, na parkingach od strony ul. Sobieskiego i ul. Batorego, poświecimy pojazdy. Serdecznie zapraszamy kierowców i podróżujących do wspólnej modlitwy. Ofiara zbierana tradycyjnie z tej okazji, wspomoże naszych, kieleckich misjonarzy.

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:

– w piątek święto  św. Marii Magdaleny;

– w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;

3) Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka, w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy trwają do 24 lipca i są tylko ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje są umieszczone na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Będziemy gościć także grupę pielgrzymów w naszej parafii, w poniedziałek 8 sierpnia. Prosimy osoby, które mogą przyjąć pielgrzymów na nocleg, aby zgłaszały się w zakrystii lub kancelarii parafialnej podając swój adres i liczbę pielgrzymów, które mogą przyjąć.

4) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

5) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

6) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+  Adolf JASZCZYK,  lat 95., z ul. Kamiennej;

(pogrzeb we wtorek  o godz. 14.00);

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…