XVIII. Niedziela Zwykła 31.07.2022r.

lip 30, 2022

1) Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem „Z Maryją posłani, w pokoju Chrystusa” rozpocznie się 5 sierpnia w Wiślicy Mszą św. o godz. 18.00. Na pątniczy szlak wyruszą w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Od Buska-Zdroju pielgrzymka podzieli się na dwie kolumny (Pińczów i Chmielnik), aby dotrzeć 8 sierpnia do Kielc. Powitanie na Kawetczyźnie ok. 14.30., w Katedrze Kieleckiej o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. W kolejne dni pielgrzymi przejdą m.in. przez Piekoszów, Wierną, Włoszczowę, Secemin, Koniecpol, Mstów, aby zakończyć pielgrzymowanie na Jasnej Górze, gdzie ostatnim punktem 13 sierpnia, będzie Msza św. o godz. 19.00 na Szczycie Jasnogórskim.

Zapisu na Pielgrzymkę można dokonać przez formularz zgłoszeniowy na stronie pielgrzymka.kielce.pl do dnia 4 sierpnia lub zgłaszając się na trasie do sekretariatu.  Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do włączenia się w grupę duchową. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św., duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie „rekolekcji w drodzeˮ pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych siostrach i braciach. Będą modlić się również w intencjach im powierzonych.

W naszej parafii, będziemy gościć tradycyjnie grupę pielgrzymów, w poniedziałek 8 sierpnia. Prosimy osoby, które mogą przyjąć pielgrzymów na nocleg, aby zgłaszały się w zakrystii lub kancelarii parafialnej podając swój adres i liczbę pielgrzymów, które mogą przyjąć. Tego dnia o godz. 20.30 Apel jasnogórski z pielgrzymami. Serdecznie zapraszamy!

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:

– jutro, w poniedziałek św. Alfonsa Marię Liguori, bp i dK;

– w czwartek św. Jana Marię Vianney’a; o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę i adorację Eucharystyczną w ramach tzw. Godziny Świętej;

– w piątek, który jest pierwszym w miesiącu sierpniu, możliwość spowiedzi od godz. 17.00; a po wieczornej mszy świętej Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;

– w sobotę święto Przemienienia Pańskiego; O godz. 17.00., z racji I. Soboty miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

3) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie pamiętamy w modlitwie o naszych parafianach wypoczywających na wakacjach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina. Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

4) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

5) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+  Zbigniew PERZ,  lat 87., z ul. Żwirowej;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…