XX. Niedziela Zwykła, 14.08.2022r.

sie 13, 2022

1) Dzisiaj obchodzimy także wspomnienie liturgiczne, św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika z obozu koncentracyjnego w Auschwitz; Modlimy się przy relikwiach świętego, które mamy  w naszej świątyni;

2) Pragniemy podziękować wszystkim, którzy z otwartym sercem przyjęli w swoich domach i ugościli pielgrzymów naszej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Dziękujemy za wspólna z pielgrzymami modlitwę w czasie wieczornego Apelu Jasnogórskiego. Pielgrzymi, którzy wczoraj weszli do Częstochowy prosili, aby jeszcze raz przekazać parafianom serdeczne podziękowania.

3) Jutro, w poniedziałek, 15. sierpnia, br., będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

Oczywiście porządek Mszy Świętych będzie jak w każda niedzielę.  

Na  wszystkich mszach świętych tradycyjnie poświęcimy zboża, zioła, kwiaty i tegoroczne owoce.

Pamiętamy, ze jest to także Dzień Wojska Polskiego i kolejna rocznica zwycięskiej i decydującej o naszej niepodległości, bitwy pod Warszawą z Armią Sowiecką. Niech ten dzień będzie wspomnieniem i modlitwą za tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.

4) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:

– w środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera

– w sobotę, 20. sierpnia, wspomnienie liturgiczne świętego Bernarda opata i dK;

5) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

6) Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Helena SZCZEPANIK,  lat 75., z ul. Iłżeckiej

(pogrzeb w czwartek, 18. sierpnia br., o godz. 11.00);

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…