XXI. NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.08.2023r.

sie 26, 2023

W tych dniach pożegnaliśmy ks. Łukasza Nastagę, który po 5. letnim pobycie w naszej parafii, decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza,  przeszedł do pracy duszpasterskiej w  parafii p.w. Ducha Świętego, na Stoku w Kielcach.

Równocześnie, witamy dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie, ks. Adama Kaczmarczyka, który obejmuje obowiązki wikariusza w naszej parafii,  po okresie pracy duszpasterskiej w Kielcach, w parafii. p.w. Ducha Świętego.

Ks. Łukaszowi i ks. Adamowi,  życzymy błogosławionych owoców w pracy duszpasterskiej na nowych stanowiskach.

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, wspomnienie św. Augustyna bp i dK;

– we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

– piątek jest pierwszym w miesiącu wrześniu. Wspomnienie Bł. Bronisławy. Z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Będziemy spowiadali od godz. 17.00. Prosimy przypomnieć o spowiedzi także dzieciom i młodzieży, która rozpoczyna rok szkolny.

Od 17.00., będzie również  wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy w ciszy. O 18.00.,  Msza święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, z wystawieniem do godz. 19.00.

 – w sobotę, 2. września; wspomnienie św. Grzegorza Wlk., papieża i dK;

Z racji 1. soboty miesiąca, o godz. 17.00., nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.  W pierwszą sobotę miesiąca, rano, od godz. 9.00., odwiedzimy, po wakacjach, naszych chorych i starszych parafian, z posługą kapłańską.

2) W następnym tygodniu, już po wakacjach, 4. września, w poniedziałek,  rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny.

Na prośbę rodziców i w porozumieniu z dyrekcją szkoły, rozpoczęcie roku szkolnego będzie miło następujący przebieg:

– o godz. 9.00.. w szkole, będą miały rozpoczęcie klasy starsze, od V do VIII. Następnie przejdą do kościoła, gdzie o godz. 10.00 będzie uroczysta Msza święta dla wszystkich, także dla klas młodszych od 0 do IV. Po Mszy świętej, klasy młodsze przejdą do szkoły na swoje rozpoczęcie roku o godz. 11.00.

Dziękczynienie za przeżyte wakacje i duchowe rozpoczęcie nowego roku szkolnego powinno być w stanie łaski uświęcającej, dlatego:

w piątek, 1. września, który jest też pierwszym piątkiem w miesiącu wrześniu, na godzinę 17.00., zapraszamy do spowiedzi uczniów od klasy IV-VIII SP i młodzież. 

– w przyszłą niedzielę, 3. września, na godz. 11.30 zapraszamy na Mszę świętą wszystkie dzieci szkolne i młodzież.

Najmłodszych uczniów, z klas 0 i I. prosimy, aby za tydzień, z pomocą rodziców, przygotowali i przynieśli do kościoła swoje tornistry, plecaki i przybory szkolne, które zostaną im uroczyście poświęcone. Prosimy, aby też wtedy zajęli miejsca w pierwszych ławkach.

Przypominamy, że w naszej parafii, msza święta o godz. 11.30., jest szczególnie przeznaczona dla dzieci szkolnych.

3) Z 4/5 września, nasz dekanat Kielce – Południe, już tradycyjnie prowadzi nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjeżdżamy w poniedziałek 4. września o godz. 17.00. Są jeszcze wolne miejsca. Powrót po Mszy świętej o północy;

4) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

SZCZĘŚĆ BOŻE!