XXII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.09.2023r.

wrz 3, 2023

– po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Sióstr i Braci Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych;

1)Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30; poświęcimy dzieciom, szczególnie klas „0”  i „I”, tornistry, plecaki i przybory szkolne.

2) Jutro, 4. września, w poniedziałek,  już po wakacjach, rozpoczyna się oficjalnie Nowy Rok Szkolny. Rozpoczęcie roku szkolnego będzie miło następujący przebieg:

– o godz. 9.00.. w szkole, rozpoczynają klasy starsze, od V do VIII. Następnie przejdą do kościoła, gdzie o godz. 10.00 będzie uroczysta Msza święta dla wszystkich, także dla klas młodszych od 0 do IV. Po Mszy świętej, klasy młodsze przejdą do szkoły na swoje rozpoczęcie roku o godz. 11.00.

Przypominamy i zachęcamy dzieci i młodzież, które jeszcze nie były u spowiedzi powakacjach, aby uczynić to w tym tygodniu. Spowiadamy piętnaście minut przed osiemnastą.

3) Jutro, w poniedziałek, z 4/5 września, nasz dekanat Kielce – Południe, już tradycyjnie prowadzi nocne czuwanie modlitewne w Częstochowie, na Jasnej Górze. Wyjeżdżamy sprzed kościoła o godz. 17.00. Są jeszcze wolne miejsca. Powrót po Mszy świętej o północy;

– we wtorek, po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy spotkania w ramach tzw. Kręgu Biblijnego, w Świetlicy Parafialnej o godz. 18.30.

w czwartek, 7. września, który jest też pierwszym w miesiącu wrześniu, na godzinę 17.00., zapraszamy do wspólnej modlitwy wspólnoty Margaretek i Grono Przyjaciół WSD. Będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań i powierzonych Margaretkom kapłanów.

w piątek będziemy obchodzili święto Narodzenia NMP, znane w naszej polskiej tradycji jako święto MB Siewnej.

4) W przyszłą niedzielę (10 września) na Mszę św. o godz. 11:30., zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie z ks. Karolem i p. Anetą katechetką.

 – także po wakacyjnej przerwie, ks. Adam zaprasza na  spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. To spotkaniebędzie w niedzielę 17 września, po Mszy świętej o godz. 11.30.

         Zapraszamy i zachęcamy chłopców którzy chcieliby podjąć służbę jako ministranci przy ołtarzu, aby zgłaszali się do ks. Adama, który po ks. Łukaszu będzie prowadził Służbę Liturgiczną.

5) Na niedzielę 17. września, przygotowujemy uroczystości i Mszę świętą polową, pamiętając o poległych i pomordowanych naszych parafianach w czasie II Wojny światowej. W razie niepogody Msza Święta i część patriotyczno-artystyczna odbędzie się będzie w naszym kościele, także o godz. 15.00.

6) Zapowiadamy, że  w sobotę 24.września br., będzie organizowany Pieszy Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się do ks. Karola; Wcześniej, w sobotę 16. września br., jest możliwość uczestniczenia w pielgrzymce rowerowej na Święty Krzyż. Zbiórka na placu Św. Jana Pawła II, przy kieleckiej Katedrze o godz. 9.00.

7) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

SZCZĘŚĆ BOŻE!